Po příjezdu zasahujících se ukázalo, že bude potřeba ještě další technika, hlavně pro hašení elektroinstalace solárních panelů, a také automobilové plošiny, aby bylo možné hasit požár i z vnější strany objektu.

Nakonec na místě zasahovalo celkem jedenáct jednotek: HZS Mělník, Mladá Boleslav, Neratovice a Stará Boleslav, HZSP Spolana Neratovice a SDH obcí Brandýs nad Labem, Kostelec nad Labem, Líbeznice, Neratovice, Veleň a Všetaty.

Stavbu bude třeba hlídat

Na zdolání požáru hasiči nasadili práškové vedení a současně za pomoci dvou vodních C proudů chránili okolí, aby nedocházelo k dalšímu šíření plamenů. Ani po hodině a půl se nepodařilo oheň zvládnout, ukázalo se, že lokalizace bude hodně komplikovaná, protože požár se šířil střešní konstrukci. Velitel zásahu proto rozhodl o nasazení hasicích hřebů, díky kterým je možné se snáze dostat k ohniskům požáru v uzavřených konstrukcích.

Požár kamionu na teplické dálnici D8 u Postřižína.
Požár kamionu na D8 způsobil téměř milionovou škodu

Kolem půl páté byl požár lokalizován. Hasiči se pak zaměřili na dohašování izolací a částečně zasažené dřevěné konstrukce ve střešním meziprostoru. V půl deváté večer byl zásah ukončen, na místě zůstala dobrovolná jednotka Kostelec nad Labem, která zajistí dohlídku až do středečního rána.

Při zásahu se zranil jeden hasič

Předběžné škody byly vyčísleny na 25 milionů korun. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Při zásahu musel být ošetřen i jeden dobrovolný hasič, který si poranil kotník a byl k dalšímu ošetření převezen zdravotnickou záchrannou službou do Nemocnice Na Bulovce v Praze.

Ilustrační foto.
V řeznické firmě hořel mrazák s masem