„Mělnická jednotka byla na místě do sedmi minut od ohlášení požáru, kdy už ale plameny přeskočily na střechu sousedního navazujícího objektu. Velitel zásahu rozhodl o nasazení několika vodních proudů a zároveň nechal vyhlásit třetí poplachový stupeň,“ uvedl Holomčík.

Plameny pohltily dům v mělnické ulici Ve Žlábkách, kde v dřívějších dobách sídlila traktorová společnost. „K požáru postupně zamířili profesionální hasiči z Neratovic a Staré Boleslavi, jednotka podniku Spolana a jednotky SDH Cítov, Dolní Beřkovice, Kly, Lužec nad Vltavou, Mělník Blata, Mělník Mlazice, Mělník Vehlovice – Chloumek, Střemy, Všetaty a Želízy,“ vyjmenoval Holomčík.

Kromě další techniky měl velitel zásahu k dispozici osmnáct cisteren a čtyři automobilové plošiny. „Na zdolání plamenů bylo nasazeno sedm proudů ze země a z nastavovacích žebříků a další dva z výškové techniky. Hlavní ohniska však byla ve střešní konstrukci, ke které se kvůli krytině z vlnitého plechu hasiči těžko dostávali,“ uvedl mluvčí hasičů.

O pomoc tak byli požádáni kolegové z HZS hlavního města Prahy, kteří do Mělníka vyslali z centrální stanice HS-1 Sokolská jednotku s Cobrou, což je speciální zařízení, které vypouští velmi tenký a silný proud vody spolu s chemickou příměsí, díky které je možné rozřezávat některé materiály konstrukcí.

I díky nasazení Cobry se po třech hodinách podařilo požár lokalizovat s tím, že hasiči zabránili rozšíření plamenů do celé střechy přilehlého objektu. „Po lokalizaci nechal velitel zásahu snížit poplachový stupeň na druhý a začal s redukcí jednotek,“ dodal Ladislav Holomčík.