Na rozdíl od konkurenčních gymnázií v Mělníku a v Neratovicích se Kralupští rozhodli nepřihlásit do projektu jednu třídu, ale vybrali své nejlepší spisovatele napříč všemi ročníky. Reprezentantkou školy se tak stala nejen maturantka Bohdana Göblová, ale například i o tři roky mladší Lucie Musilová, která do školy na Dvořákově náměstí chodí zatím jen pár měsíců.

Nespojují je sice společné zážitky z vyučovacích hodin nebo ze školních exkurzí a třídních výletů, přesto si spolu mají o čem povídat. Většina z nich by se totiž jednou chtěla psanému, případně mluvenému slovu věnovat v rámci své profese.

„V budoucnu se vidím jako redaktorka a později třeba i šéfredaktorka v nějakém tisku," prohlašuje sebevědomě třeťanda Karolína Křtěnová.

Podobnou vizi má i jediná zástupkyně posledního ročníku Bohdana Göblová: „Chtěla bych být novinářkou nebo spisovatelkou. Mým největším koníčkem je totiž psaní, nejraději píšu krátké povídky hororového nebo i humorného charakteru," přiznává slečna, kterou za pár týdnů čeká maturita.

Na žurnalistiku by se chtěla přihlásit i další z kralupských gymnazistů, jejichž práce už brzy otiskneme.

„Ve volném čase píšu povídky a kreslím komiksy, do budoucna bych chtěla studovat žurnalistiku," prozrazuje Lucie Musilová jeden ze svých životních cílů.

Novinářskému povolání se nebrání ani Tomáš Šilhavý ze třetího ročníku. „Protože rád občas něco napíšu, uvažoval jsem o žurnalistice. Každopádně bych chtěl pracovat s lidmi," říká mladík, kterého láká také psychologie nebo demografie.

Psaní povídek baví i druhačku Nikolu Ortovou. „Píšu ráda, i když mi na to nezbývá tolik času, kolik bych chtěla," přiznává.

Slovem, i když ne psaným, by se jednou chtěla živit také její spolužačka Andrea Procházková. „Už několik let jsem si jistá tím, co bych chtěla dělat. Právničinu. Teď už mi jen zbývá doufat, že to vyjde," říká.

O rok starší Michal Jindřich se zase netají přáním stát se hercem. „Počítat se s tím samozřejmě nedá, ale herectví se věnuji už pátým rokem. Navštěvuji základní uměleckou školu a připravuji se tam na talentové zkoušky na DAMU. Divadlo mě naplňuje," prozrazuje na sebe sedmnáctiletý mladík, jeden z mála mužův soutěži.

Studenti zapojení do projektu:
1. ročník – Lucie Musilová, Mária Vacková
2. ročník – Nikola Ortová, Andrea Procházková, Martina Ivanová, Martin Brys´, Petra Rosecká, Adam Závodský
3. ročník – Karolína Křtěnová, Tomáš Šilhavý, Michal Jindřich
4. ročník – Bohdana Göblová