VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Komunální volby 2018 na Mělnicku

Komunální volby 2018 v obcích v okrese Mělník - zpravodajství a výsledky

Stížnosti na komunální volby přišly z Mělníka a Neratovic

Neratovice – V Neratovicích si budou muset na případného nového starostu a ustavující zasedání zastupitelstvo ještě chvíli počkat. Ke Krajskému soudu v Praze byl totiž podán návrh na neplatnost voleb a neplatnost volby kandidátů pro porušení zákona způsobem, který mohl ovlivnit výsledek, respektive volbu kandidátů. A stejná situace je i v Mělníku. I tady byl doručen návrh na neplatnost.

V Neratovicích se koalice blíží, v Mělníku se stále bojuje

Mělnicko – Dobytí hradu zvaného koalice je v Mělníku zatím v nedohlednu. V Neratovicích už ovšem politici stojí před branami. Jisté je, že do jednoho společenství nepůjdou obě strany s nejvyšším počtem mandátů.

Ve Velkém Borku je zřejmě rozhodnuto, ve Mšeně se stále jedná

Mělnicko – O nových starostech bude všude definitivně rozhodnuto až na ustavujících zastupitelstvech, která proběhnou na přelomu října a listopadu. Například ale ve Velkém Borku se zdá, že je o novém starostovi jasno. Zvítězilo tu hnutí SNK KOMUNIKACE-OTEVŘENOST_SPOL a nejvíce hlasů v křížkování tu získala lídryně Helena Vavřinová. Z devíti mandátů její hnutí obsadí pět židlí.

V Kralupech se koalice rýsuje a překvapení to zrovna nebude

Kralupy – Zatímco v Mělníku zuří zákopová válka a v Neratovicích zřejmě budou o vytvoření koalice rozhodovat volební uskupení s menším počtem mandátů, v Kralupech nad Vltavou už se koalice rýsuje. A žádná velká novinka to pro obyvatele města zrovna nebude.

O koalici zřejmě rozhodnou strany s nejmenší podporou voličů

Neratovice – Koaliční jednání, schůzky a návrhy se pochopitelně už naplno rozjely i v Neratovicích. Je více než pravděpodobné, že koalici a opozici budou skládat dohromady dvě nejsilnější strany, a to NeraHnutí, které získalo v městském zastupitelstvu dokonce osm mandátů a na druhé straně bude stát uskupení Neratovice jinak v čele se současnou starostkou Lenkou Mrzílkovou. Ti mají k dispozici křesel jen pět.

Na Mělnicku volilo více než 46 procent lidí

Mělnicko – Volební účast na Mělnicku se pohybovala nejníže v celém Středočeském kraji, svůj lístek vhodilo jen 46,31 procent. Méně lidí k urnám přišlo už jen na Kladensku. Naopak nejvíce lidí volilo na Praze – východ, tam účast překročila 54 procent.

Kralupané chtějí znovu Holečka za starostu

Kralupy – V Kralupech volby dopadly podle očekávání. Největší přízeň voličů získali Starostové a nezávislí v čele se současným místostarostou Markem Czechmannem. S podporou téměř 29 procenty budou mít v příštím zastupitelstvu šest křesel.

Politolog: Komunální politika se mění, je třeba se voličům věnovat celé období

Střední Čechy /ROZHOVOR/ – Komunální volby skončily, vítězové voleb jsou jasní a začíná povolební vyjednávání stran o koalicích. Jak ale průběh voleb hodnotí politolog Vladimír Srb z Vysoké školy politických a společenských věd v Kutné Hoře? Podle něj byly volby zajímavé v celých středních Čechách…

V Mělníku to vypadá na zákopovou válku. Koalice je v nedohlednu

Mělník – V Mělníku to po volbách zatím vypadá na patovou situaci. Dohoda je v nedohlednu. Stávající koalice drží při sobě a nechce se rozdělovat, většinu se jí ale nedaří získat, dohromady dají jen devět mandátů. Chybí jim dva.

Kostelec ani Mšeno koalici vůbec jasnou nemají

Mělnicko – Na koaliční jednání se chystají i čtyři politická hnutí v Kostelci nad Labem a stejný počet potom i ve Mšeně.

Koaliční jednání v Mělníku probíhají všemi politickými směry

Mělník – Sestavit schopnou a funkční vládu v Mělníku bude pro vítězné politické strany zřejmě pořádný oříšek. Tři nejsilnější uskupení, Mé Město, ODS s podporou Strany Soukromníků a Ano 2011, získala shodně po čtyřech mandátech v novém zastupitelstvu.

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: ANO vyhrálo komunálky, ODS v Senátu. Začínají dohady o koalicích

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. 

OBRAZEM: Kralupané volili i v městském muzeu

V Kralupech nad Vltavou, ve městě s přibližně 18 450 občany, proběhly volby do zastupitelstva města, konané ve dnech 5. a 6. října 2018, v celkem osmnácti okrscích. Většinou byly volební místnosti v budovách škol, kulturních zařízení a objektech hasičských sborů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT