20. ročník Chorušické pouti

V sobotu prvního srpna obec Chorušice už podvacáté pořádá Chorušickou pouť. Začne vše poutní mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie v 9:00, za hodinu se zahájí provoz tradičních a novinkových atrakcí a stánků na návsi. Potom účastníky čeká komentovaná prohlídka farmy v 11:00. Ve 14:00 na podiu na návsi bude vzpomínat na 20 let pouti a zahrají kapely CLAYMORE a VaŤák – Kabát Revival. První den zakončí taneční zábava ve 20:00 a ohňostroj v parku na návsi v 22:00.

Festival má pestrý výběr kapel
V sobotu 1. srpna začíná od 18 hodin v Zahradní restauraci U Libuše festival pod širým nebem Libušení. Návštěvníci se mohou těšit na country rock v podání skupiny Eddie Edward & Friends, agro folk nelahozeveských Vlasatých žárovek, na vystoupení kralupských rockerů Rozkouřenej cipísek, legendární punkrockovu kapelu Synové výčepu a elektronicko-rockové Lety mimo, které představí také skladby ze své zatím poslední dlouhohrající desky Civilizace 3000.

Šemanovické kulturní léto přináší písničkářku Muchu i Luboše Pospíšila

Letní program Šemanovického kulturního léta okoření vystoupení řízné moravské písničkářky Muchy, který se uskuteční 31. července od 20 hodin v restauraci Nostalgická Myš. Večírek nebude pro panenky, možná se přiučíte i několik nových vulgárních slov. Mucha je česká hudební skupina založená kolem písničkářky Nikoly Muchové. Její písně se v první řadě vyznačují velmi kontroverzními texty těmi například vyjadřuje myšlenky na téma marnosti a ženské existence a otevřeně vypráví o svých zkušenostech s muži. 

Pvní srpnový den se od 20 hodin můžete těšit na koncert matadora české hudební scény Luboše Pospíšila za doprovodu dvou členů jeho kapely 5P – Ondřeje Fencla (klávesy, kytara) a Michala Hnátka (perkuse). Luboš Pospíšil je uznávaný český skladatel a zpěvák populární hudby, v současné době vystupuje hlavně po klubech a festivalech po celé republice. Vystupuje převážně s se skupinou 5P, případně s několika jejími členy nebo pouze sám s kytarou.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Zoopark pokřtí trojici kůzlátek

Na sobotu od 9 do 18 hodin si pro své návštěvníky připravil Zoopark Zájezd bohatý program. Příchozí si kromě komentovaných krmení chameleonů, surikat nebo velbloudů budou moci užít fotokoutek či skákací hrad. Zlatým hřebem dne bude v 13.30 křest kůzlátek s divadelní spolkem Taška Kladno v kontaktním koutku u koz kamerunských. Následovat bude divadelní představení, soutěže nebo jízdy na poníkovi.

Malá kozička se má čile k světu.Zdroj: SZM Příbram