Zvládne Christian umřít i potřetí?
KDY: 
19. června, 20:00
KDE: Letní kino Neratovice
ZA KOLIK: 370 Kč

Letní kino Neratovice zahajuje sezónu představením „Velká zebra aneb jak že se to jmenujete?“. Ondřej Vetchý se představí v roli Christiana, který s každou ženou vydrží jen chvíli. Ze svého prvního manželství utekl, ale aby ulevil svému svědomí uzavřel životní pojistku a předstíral utonutí, tak aby peníze byly vyplaceny jeho manželce. Stejný trik použil i podruhé a teď se ho pokusí zrealizovat i potřetí, ale osud mu do cesty přivede nejen starého přítele z dětství, ale také jeho dvě vdovy.

Páteční Deník s TV magazínem.Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Milovníci českých vín, kultury a historie se sejdou na Řípu
KDY: 
20. června, 14:00
KDE: Říp
ZA KOLIK: -

Národní slavnost Česká vína na Řípu slibuje příjemné odpoledne ve společnosti kultury a dobrého pití. Po slavnostním zahájení promluví starosta města Roudnice nad Labem František Padělek a předseda Cechu českých vinařů Stanislav Rudolfský. Pro zpříjemnění bude připraveno vystoupení přední české sopranistky Jany Verberové a dětského pěveckého sboru žáků ZUŠ Roudnice nad Labem. Slavnostní promluvu přednese také Aleš Svoboda z České konference a zazní společný chorál Čechy krásné, Čechy mé. Po celé odpoledne bude možné degustovat česká vína a projít si rotundu sv Jiří a Vojtěcha s komentovanou prohlídkou.

#clanek|5755277#

Jedlíci chřestu si užijí hody
KDY: 
18.–19. června, 12:00
KDE: Český chřest, Hostín u Vojkovic
ZA KOLIK: Zdarma

Tradiční chřestové slavnosti se uskuteční již tento týden. Přichystán je prodej toho nejčerstvějšího chřestu za bezkonkurenční ceny, ale také dalších českých farmářských produktů, a především řada chřestových specialit připravovaných přímo na místě vyhlášenými kuchaři. Mezi dobrotami budou chřestové koláče, chřestový krém, vepřová panenka s chřestem, chřest v anglické slanině, chřestový bramborák nebo kung-fu knedlíčky s chřestovou omáčkou. Toto vše budou moci návštěvníci zapít chřestovým pivem, případně i speciální chřestovou limonádou a samozřejmě i běžnou nabídkou nápojů a různých pamlsků. Samozřejmostí budou i exkurze na pole a výklad o pěstování chřestu.

Vydejte se na odpolední varhanní zastavení
KDY: 
20. června, 17:00
KDE: Chrám sv. Petra a Pavla, Mělník
ZA KOLIK: -

Římskokatolická farnost – probošství Mělník a Město Mělník Vás zvou na odpolední varhanní zastavení. Hudební setkání s mladými talenty předních umělěeckých škol České republiky na novách varhanách firmy Kánský-Brachtl kostela sv. Petra a Pavla v Mělníku.

#clanek|5766491#

Koupaliště Kralupy nad Vltavou je už otevřené!
KDY: 
Od 17. června
KDE: Kralupy nad Vltavou
ZA KOLIK: 100/60/30 Kč

Letní koupaliště bude otevřeno již od čtvrtka 17. června 2021. Návštěvníci ale musí dodržovat nařízená opatření a podmínky pro vstup. Celý seznam těchto podmínek naleznete na facebookovém profilu Koupaliště Kralupy nad Vltavou

Chrám svatého Petra a Pavla. Pod presbytářem je proslulá kostnice, na volném prostranství byl do roku 1775 hřbitov. Úplně vlevo je výklenková kaplička, která zmizela záhy po vítězství pracujícího lidu v roce 1948
RETRO: Srovnejte mělnická místa v minulosti a dnes