„Nad zámeckou loukou se předvedou svěřenci sokolníků. Čeká vás poutavý výklad a vtipné sokolnické představení. Tradičně nebudou chybět stánky s ručními výrobky a občerstvením. V ceně vstupenky na festival jsou zahrnuty i prohlídky zámku, či kreativní dílničky pro děti a edukační workshopy,“ zvou pořadatelé. 

Děti si užijí Dětský den v přírodě a zahrají si přitom na stopaře
Dětský den uspořádají v sobotu 6. června od 14 hodin v areálu koupaliště Čečelice . Tříhodinový program děti zabaví klasickou hrou, která neomrzí asi žádnou generaci. Dětský den bude inspirován stopovanou.

Kino zahájí promítání po pauze pátečním filmem Vlastníci
Se Společenským domem opět ožívá kulturní dění ve městě. Městské kino promítne v pátek 5. června od 19 hodin český film Vlastníci a rozjede tak opět večerní projekce. Loňský český film zavede diváky na schůzi vlastníků bytů v bytovém domě. V pro mnohé známých situacích uvidí známé herce. Letní kino pak zahájí promítání 20. července. Na divadelní představení zvou pořadatelé opět od září, kdy chystají nová i přeložená představení, koncerty a představení pro děti. Ve čtvrtek 17. září začíná Komorní divadélko Lípa bláznivou komedií Paní Kolombová zasahuje.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Zámecká zahrada je otevřena celý den k projížďce na kole i s koňmi
KDY: denně mimo pondělí od 10 do 16.30
Vzdělávací prohlídkový okruh, Cykloprohlídka zámeckého parku nebo projížďka koňským povozem. Ještě více opět nabízí návštěvníkům zámek Veltrusy, který obklopuje třistahektarový zámecký park. Prohlídky seznámí například se životem posledních majitelů zámku hrabaty Chotkovými nebo generálem Laudonem, který zde pobýval. Zámecký park zase skrývá pavilony, mosty přes potok, lužní les a romantická zákoutí. Na různé prohlídky nebo jízdu v povozu lze zakoupit vstupenky také on-line.

Hrad Kokořín zpřístupnil i vnitřní prostory
KDY: denně kromě pondělí od 9 do 16.45
Vždy maximálně pětadvacet návštěvníků v jedné skupině může absolvovat prohlídku také uvnitř hradu. Do 26. května bylo možné prohlédnout si pouze venkovní nádvoří a hradby. Aktuálně již mohou lidé na prohlídku hradu se zakrytými ústy a nosem a s dodržováním rozestupů. Mohou si vybrat ze dvou prohlídkových okruhů: průvodce je provede starým palácem a samostatně projdou ochozy a věž, druhý je pouze vyhlídka z věže. Základní vstupné je 90 korun a vstupenky lze zaplatit pouze hotově.