Do oušek bez roušek na zámku Veltrusy
Letní promenádní koncert s názvem Do oušek bez roušek zazní v sobotu od 16 hodin v krásném prostředí zahrady zámku Veltrusy před zámeckou oranžérií. Na programu jsou známé melodie ze slavných muzikálů a operet a houslové skladby klasických mistrů Geogre Gershwina, A. L. Webera nebo Zdeňka Fibicha. Svými hlasy potěší a skladby přednesou soprán Evy Bendové Charvátové a tenor Miloslava Pelikána v doprovodu houslí Petra Bendy a klavíru Kristiny Brachtlové. Vstup na koncert je zdarma. Na kulturní akci zve zámek spolu s městem Veltrusy. Záecký park je otevřen každý den od úsvitu do soumraku a vstupenky lze zakoupit také online.

Chlapský den nejen s pivem a nejen pro chlapy 
Poměřit své síly, vyřádit se a zahnat žízeň mohou přijít před mezinárodním Dnem otců nejen chlapy do Restaurace U Kinclů v sobotu od 13 hodin. Chlapský den plný chlapských disciplín, které pořadatelé gentlemansky upravili také pro ženy, zahrnuje běh s půllitry, pití piva na ex, hod do dálky s pivním sudem, hod na pyramidu z půllitrů nebo běh na čas s pivním sudem.

Páteční Deník s TV magazínem.Zdroj: Deník

Dechové nástroje budou hrát tři dny
Dechové nástroje budou hrát od 19. do 21.června. Víkend s dechy si mohou po tři odpoledne vychutnat posluchači v pátek v Husově domě od 18 hodin, kde se sladí hoboj Barbory Trčkové, klarinet Anny Sysové a fagot Petra Sedláka. Trio vystoupí pod názvem Slavic Trio. Úspěšní stipendisté Akademie komorní hudby se představí s díly Ludwiga van Beethovena a dalších. V sobotu 20. června od 16 hodin zazní koncert pozounistů – studentů Hudební fakulty AMU v Praze – v Evangelickém kostele. Pozounisty doprovodí Daniel Weisner a Marcel Javoreček na klavír. V neděli je na programu Klarinetové odpoledne v podání Kateřiny Škardové – klarinet a Jany Pochobradské – klavír od 16 hodin v Husově domě. Vstupné na akci je dobrovolné.

Mělnické podzemí opět vítá návštěvníky
Skupiny zájemců se mohou opět vydat prozkoumat mělnické podzemí. Prohlídky zrekonstruované části mělnického podzemí a centrální studny s průvodcem začínají vždy v celou hodinu od 10 do 17 hodin. Prohlídky vyráží z Turistického informačního centra. Počet osob v jedné skupině může být maximálně dvacet. Prohlídka podzemí potom trvá do 45 minut. Systém chodeb pod náměstím vybudovali již ve 13. století a aktuálně je zpřístupněna chodba ke studni. Vstupné je 50 korun.