Advent v Lobkovicích pro malé i velké
KDY: 30. listopadu od 13 do 18 hodin
KDE: hasičská zbrojnice a náves, Nelahozeves (Lobkovice)
Akce nabídne dětské dílničky, výrobky z korálků, malování karikatur s Vláďou Dvořákem a samozřejmě vánoční občerstvení. V 17 hodin čeká návštěvníky rozsvěcení vánočního stromečku, vystoupení dětí mateřské školky a báseň Josefa Kubiase.

Svatobarborský vánoční jarmark
KDY: 1. prosince od 10 do 17 hodin
KDE: náměstí Republiky, Neratovice
Svatobarborský vánoční jarmark je spojený s rozsvícením stromu a programem. Náměstí se opět chystá nabídnout oblíbené vánočních speciality, zručnost řemeslníků a originální vánoční dárky pro blízké. S vlastními výrobky se představí i žáci a studenti škol a obyvatelé Domu kněžny Emmy. Na samý závěr celodenního kulturního programu se za soumraku poprvé rozzáří letošní vánoční strom.

Ochutnávku vín s cimbálovou muzikou
KDY: 30. listopadu od 16 hodin
KDE: KD Vltava, Kralupy n. V.
Ochutnávku vín s cimbálovou muzikou pořádá Kulturní a společenské středisko Vltava spolu s vinotékou na Františku. Pobavit se s přáteli, poslechnout si krásné písničky a okoštovat mnoho vzorků vín z Moravy a Čech může každý za vstupné 60 korun. K poslechu a tanci bude hrát celý večer cimbálová muzika Žandár.

Sváťovo dividlo zahraje loutkovou vánoční pohádku o Pejskovi a Kočičce
KDY: 30. listopadu od 15 hodin
KDE: zámek, Veltrusy
ZA KOLIK:
Malí a s nimi i velcí diváci se mohou těšit na adventní pohádku z dílny Sváťova dividla z Litoměřic o tom, jak Kočička s Pejskem slavili Vánoce. Sváťovo dividlo je Klub ochotníků a přátel loutkového divadla, který hraje klasické loutkové divadlo, loutkové hry s hádankami a písničkami. Po pohádce se zastaví i Mikuláš s čerty a anděly a přinese dětem mikulášskou nadílku.

Na Městském StarDance plesu vystoupí i Jan Ondera
KDY: 29. listopadu od 20 hodin
KDE: KD Vltava, Kralupy n. V.
O velmi kvalitní hudební produkci na Třináctém ročníku Městského StarDance plesu se postará známá formace Moondance Orchestra Martina Kumžáka s výbornými sólisty Dashou, Dušanem Kolárem, Naďou Weperovou a Michalem Cermanem. Součástí zábavního programu bude také taneční vystoupení vítězů páté řady soutěže StarDance Jana Ondera a Kateřiny Baďurové. Přítomní se rovněž mohou těšit na fotobox, od půlnoci také na videodiskotéku současných českých a zahraničních hitů a pochopitelně i na tombolu. Předprodej vstupenek probíhá v budově KaSS Vltava, platba je možná jen v hotovosti.