více >>

Cestovatelská přednáška "Laponskem na lyžích i pěšky" Neratovice

Akce již skončila

Multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o letním a zimním putování s batohem na zádech drsnou švédskou divočinou za polárním kruhem – Laponskem.
Jaké to je putovat 3 týdny jen ve dvou opuštěnými horami s nedostatkem jídla? Jaké jsou nástrahy hor za polárním kruhem, když je chcete přejet na běžkách? Je to příběh o poznání, o svobodě, volnosti i krásných setkání.

Vydáme se společně na dvě cesty. Na konci léta budeme tři týdny putovat Národním parkem Sarek, který je považován za poslední evropskou divočinu. Místo cest, mostů a obydlí zde najdete nádherné hory, malebná údolí, ledovce, mokřady, divoké řeky a jezera. Místo lidí zde potkáváte divoká zvířata. A spíš než telefonní signál chytíte soba. Pochopíte, že v divočině nemá cenu plánovat, ale spíše naslouchat a nechat se vést.
V zimě se vydáme na běžkách v arktických mrazech kolem nejvyšší hory Švédska Kebnekaise a Národním parkem Abisko. Odhalíme tajemství Sámů (Laponců), kteří zde stále žijí a živí se pastevectvím sobů. Mají svoji specifickou kulturu i šamanské rituály. Uslyšíte jejich hrdelní zpěv, joik, který prý vytváří bránu mezi jejich niternými pocity a přírodou.

19. 3.  (18:00–19:30)
nám. Republiky 400, Neratovice
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ