více >>

Festival Art Jam 2018

Akce již skončila

Art Jam 2018 – třetí ročník festivalu všestrannosti v umění
Hosty akce budou hudebníci, pro které není hudba jedinou tvůrčí oblastí – jejich dalšími aktivitami jsou např. divadlo, malba, sochařství, scénografie, literární tvorba atd.

Kuzmich Orchestra – Duo Dorota Barová a Josef Ostřanský mají za sebou bohatou hudební kariéru v různých seskupeních jako například Tara Fuki, Vertigo, Dunaj, Rale či BOO. Můžeme je často vidět i při jejich sólových vystoupeních. V projektu Kuzmich
Orchestra spojili své síly, které charakterizují zvuky kytar a samplů a hlavně jedinečný hlas Doroty Barové. Josef Ostřanský mimo jiné experimentuje s konstrukcemi elektronických samplerů a syntetizérů, které sám vytváří a modifikuje, a tím dosahuje
zcela originálního zvukového pojetí skladeb.

Jana Štefličková je pražská herečka a písničkářka Studia Ypsilon neomezená hudebními žánry. Charakterizuje ji bezprostřední komunikace s diváky, hravost, spontánnost a osobitá, netradiční hra na kytaru. Ráda improvizuje, takže její koncerty jsou otevřeným, stále se vyvíjejícím procesem.

Cermaque alias Jakub Čermák je synem hudebníka Miroslava Waneka. Dosud vydal tři básnické sbírky a osm autorských hudebních alb. Za alba Gravitace a Neboj byl nominován na cenu Anděl. Cermaque se věnuje se také tvorbě videoklipů. Ke spolupráci ho přizvali např. Už jsme doma, Beata Bocek či Jarda Svoboda. Za klip k písni Loďky skupiny Zrní byl nominován na cenu Anděl 2014. Pro kapelu Zrní natočil Cermaque také rozhlasový dokument Cesta tmou. Z cesty po Evropě s Iamme Candlewick na jaře 2015 vznikl dokumentární film Skok do vody.

Fumas vlastním jménem Jaromír František Palme je český hudebník a výtvarník, známý převážně jako frontman kapely Původní Bureš, kterou založil. Palme hraje také sólově
nebo se svou ženou Danou, a tuto písničkářskou tvorbu představí i na festivalu. Jako výtvarník se Fumas věnoval v devadesátých letech především kreslenému humoru a od počátku tisíciletí dával přednost ilustraci. Součástí vlastní prezentace v galerii Ve Věži budou autorovy ilustrace a autorské tisky. Kreslí tuší a maluje olejovými barvami.

Martin Evžen Kyšperský – zpěvák, skladatel, textař, hudebník, ale také spisovatel a herec Martin E. Kyšperský patří k osobnostem české alternativní hudební scény. Jeho skupina Květy byla téměř za všechna alba nominována na cenu Anděl, třikrát (naposledy v roce 2016) také cenu získala. Kyšperský ovšem pracuje na více projektech, jak hudebních, tak z jiných kulturních oblastí. Hrál například v seriálu Případ pro exorcistu, napsal knížku pro děti, moderuje, píše poezii a hudební texty (Lenka Dusilová, Národní divadlo Brno atd.)

28. 4.  (16:00–23:00)
Pražská brána, ulice 5. května, Mělník
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ