Pro Jarmilu Smotlachovou hlasovalo ve druhém kole senátních voleb 65,22% voličů. Celkem získala 14 929 hlasů. Andrea Brzobohatá (ANO 2011) získala 34,77% hlasů, hlasovalo pro ni 7 961 voličů.

„Jsem ráda, že ve druhém kole zvítězila demokracie. Pokud to bylo 'referendum proti vládě', tak se ukázalo, jaká ta naše vláda je a že všichni nemyslí negativně, ale je hodně občanů, kteří jsou pozitivní a naši vládu podporují," řekla krátce po sečtení výsledků Deníku Jana Smotlachová.

Jarmila Smotlachová, ODS
Vítězka senátních voleb Jarmila Smotlachová: Jsem ráda, že zvítězila demokracie

„Určitě mě překvapily výsledky, protože v prvním kole jsme vedly vyrovnaně. Ale je vidět, že se zmobilizovali ostatní co byli konkurenti, stáli na straně kandidátky za ODS a postavili se tím proti hnutí ANO. Neměla jsem tolik peněz na kampaň jako paní Smotlachová, ale myslím si, že jsem udělala své maximum. Své konkurenci bych chtěla pogratulovat, protože ten výsledek paní Smotlachové byl velmi hezký,“ uvedla poražená Andrea Brzobohatá.

Volební speciál Mělnického deníku najdete ZDE

Volební účast ve 2. kole senátních voleb na Mělnicku byla 19,30 %.


V prvním kole porazily favority


V prvním kole kandidátka ODS Jarmila Smotlachová skončila s překvapením na prvním místě. Celkem získala 25,03 %, to je 11 603 hlasů, Andrea Brzobohatá obdržela o jedno procento méně – 24,07% (11 163 hlasů). Předběhly tím favorizovaného kandidáty Petra Holečka (STAN) a Zdenka Šarapatku (TOP 09), kteří dostali pouze devatenáct a jedenáct procent hlasů.

Andrea Brzobohatá (ANO 2011) a Jarmila Smotlachová (ODS).
První kolo senátních voleb na Mělnicku ovládly ženy

Sčítání výsledků voleb do Senátu najde ZDE.