„V rámci vyjednávání jsme oslovili strany současné koalice, neboť se domníváme, že jsme během uplynulých čtyř let společně udělali spoustu dobré práce. Co se týče požadavků Nové Vlny, trvali jsme na třech radních a pozici místostarosty. Tento návrh byl našimi koaličními partnery odsouhlasen,“ uvedl Vojtěch Pohl (Nová vlna), který bude i nadále kralupským místostarostou.

Nová Vlna skončila v komunálních volbách druhá, získala pět mandátů, stejně jako třetí ODS. Na prvním místě se šesti mandáty bylo hnutí ANO, které oslovilo hned následující den od zveřejnění výsledků ODS. Občanští demokraté ale nakonec dali přednost zkušenostem před změnou.

„Jsem rád, že jsme nakonec zvolili právě tuto koalici, neboť vychází z platformy té předešlé. Město za poslední roky realizovalo spoustu hodnotných projektů, které se podařilo dotáhnout do úspěšného konce. Naším cílem je v tomto pokračovat. Myslím si, že takto sestavená koalice je zárukou toho, že se město bude dále rozvíjet,“ vyjádřil se budoucí starosta města Libor Lesák (ODS).

Vojtěch Pohl, Kralupy Nová Vlna.
Podívejte se: Tohle jsou noví zastupitelé Kralup nad Vltavou

Druhým místostarostou se má stát Petr Holeček (za STAN), který se vrací do vedení po čtyřleté pauze. „S návratem do vedení města jsem už nepočítal. Místo na kandidátce jsem proto přenechal mladším, aktivnějším a průbojnějším. V komunálních volbách mi však stále ještě mnoho mých spoluobčanů dalo své hlasy, za což jim patří mé poděkování. Ale získání tak velké důvěry je pro mne i určitým závazkem a oceněním. A tak jsem se rozhodl, že se na radnici pokusím ještě pomoci dokončit mnoholeté a dobře rozjeté projekty a rád se budu, pokud mi mé síly stačí, podílet i na nových plánech rozvoje a správy Kralup nad Vltavou,“ uvedl někdejší učitel Holeček, který působil jako senátor a v letošních senátních volbách už neuspěl.

Ustavující zasedání nového zastupitelstva se uskuteční ve středu 19. října od 17 hodin v kulturním domě Vltava.

Volební speciál Mělnického deníku najdete ZDE.