MĚLNICKO

Mělnický vrkoč

Kdy: pátek 7. až neděle 9. června
Kde: Mělník
Za kolik: neuvedeno

Folklorní festival, představí se domácí Jarošovci a Jarošáček, jihočeský Kovářovan, dětský soubor Kytice a slovenský soubor Ipel'. V pátek od 18.00 hodin zahajovací koncert v sadech před kulturním domem, v sobotu od 8.00 na náměstí Míru Svatoantonínský jarmark, v 9.30 průvod muzikantů a tanečníků v krojích, v 10.30 na náměstí hlavní festivalový program, od 18.00 v kulturním domě Volně folklorně anebo večerní hraní a učení lidových tanců. V neděli od 11.00 na radničním dvoře folklorní matiné.

Páteční hudební festiválek

Kdy: pátek 7. června od 15.30
Kde: Kralupy nad Vltavou, u řeky pod mostem
Za kolik: zdarma

Hudební festiválek v rámci Dnů Kralup, představí se ZUŠ Kralupy Big Band, Celest & Charles, Sofian SOFIAN Medjmedj, Portless.

| Video: Youtube

Cesta kolem světa

Kdy: sobota 8. června od 14.00
Kde: Tupadly
Za kolik: neuvedeno

Den dětí na téma Cesta kolem světa nabídne soutěže, divadlo, řádění v hasičské pěně s skákací hrad.

Dračí lodě v Neratovicích

Kdy: sobota 8. června od 10.00
Kde: Neratovice, veslařská loděnice
Za kolik: neuvedeno

Tradiční závody amatérských posádek dračích lodí na Labi na 200 metrů. Vložený závod na dračích paddleboardech. Pro děti možnost svezení na dračích lodích a další atrakce.

Den farmářské zeleniny

Kdy: sobota 8. června od 10.00
Kde: Zálezlice, areál farmy Hanka Mochov
Za kolik: neuvedeno

Den farmářské zeleniny s programem, stánky, přehlídka zemědělské techniky, vodění ovcí, zumba, kapela Cirkus problem, soutěž Kedlubnožrout roku, host slavností kuchař Jiří Babica.

Dětský den + Hry bez hranic

Kdy: sobota 8. června od 10.00
Kde: Vojkovice
Za kolik: zdarma

Dětský den, komentovaná letecká ukázka dravců, atrakce pro děti, divadlo, od 14.00 hry bez hranic, fotbalové utkání, Staropražští pardálové, taneční zábava s Viva songem.

Sobotní hudební festiválek

Kdy: sobota 8. června od 15.00
Kde: Kralupy nad Vltavou, u řeky pod mostem
Za kolik: zdarma

Hudební festiválek v rámci Dnů Kralup, hrají Kašpárek v rohlíku, Dolls in the Factory, Fast food orchestra, Katarzia, Čechomor, Metallica revival.

| Video: Youtube

Zábavný den + kapela Turbo

Kdy: sobota 8. června od 12.00
Kde: Ovčáry
Za kolik: 100 korun dospělí, děti zdarma

Pestrý program pro děti i dospělé, pouťové atrakce, drezura psů a ptactva, pro děti malování na obličej, tetování a copánky. Představí se Čiperkové, Maxíci, Karel Gott revival, taneční skupina Studio4you, děti z nedomické školky a školy, kouzelník Jakub Bílek, skupiny Turbo a Hrajeme Kabát.

Pohádkové odpoledne

Kdy: neděle 9. června od 14.00
Kde: Kralupy nad Vltavou, u tůně
Za kolik: zdarma

Nedělní program Dnů Kralup bude věnován vodníkům: vodník Pěnkava se svými synky připlouvá s pohádkami, stará česká řemesla, sládkovna, kočovná herna pro malé i velké, muzikohraní.

STŘEDNÍ ČECHY

Stodola vest v Sázavě

Kdy: pátek 7. června od 14.00, sobota 8. června od 17.00
Kde: Sázava, nábřeží Cyrila a Metoděje
Za kolik: zdarma

Festival sázavských muzikantů a místních kapel. Dva dny živé hudby a unikátní atmosféry.

Jarní hrnčířské a řemeslné trhy

Kdy: sobota 8. a neděle 9. června od 10.00
Kde: Beroun, Husovo náměstí
Za kolik: zdarma

Hrnčířské trhy s vinařským koutkem a stylovým občerstvením, těšte se na keramiku a porcelán, sklo, kováře, šperky, kameníky, mýdlaře, dřevozpracování všeho druhu – hračky, hudební nástroje, šperkovnice, nábytek…

Isara Fest na Putně

Kdy: neděle 9. června od 14.00
Kde: , Mladá Boleslav, Michalovická Putna
Vstupné: dospělí 350 korun, snížené vstupné 170 korun, děti do 15 let 50 korun

Na letní scéně Michalovická Putna v Podlázkách se uskuteční hudební festival Isara Fest. Představí se kapely Isara, Mrakoplaš, Těla, My3avi, Dou naboso a Vomiště.

| Video: Youtube

Kladenská veterán rallye

Kdy: v sobotu 8. června od 9.00
Kde: Kladno, náměstí Starosty Pavla
Za kolik: zdarma

Dopolední program, občerstvení a prezentace vozů na náměstí. Svým vystoupením návštěvníky potěší Vítek Fiala & Jazz Standards, zatančí Admira Kladno. Pro fajnšmekry budou připraveny k otestování nové vozy ze stáje VW.

Kmochův Kolín

Kdy: pátek 7. až neděle 9. června
Kde: Kolín

Bohatý program plný dechové hudby i hvězd populární hudby, jako je Ewa Farna či kapela Olympic. V pátek 7. června od 19.00 na Karlově náměst zahraje Velký dechový orchestr Kolín – Dolní Chvatliny  a Kolínský Big Band se svým hostem, kterým je zpěvačka Berenika Kohoutová. Sobota nabídne tradiční průvod městem a večerní koncert v chrámu sv. Bartoloměje, kde vystoupí Dechový orchestr mladých a pěvecký sbor. Neděle vyvrcholí tradičním Monstrkoncertem.

Výročí Bitvy u Malešova

Kdy: 7. června od 18.00 a sobota 8. června
Kde: Malešov
Za kolik: zdarma

Oslavy 600. výročí bitvy u Malešova, v pátek film Zbojník, který byl natáčen přímo na tvrzi Malešov. Následovat bude průvod k památníku, kde proběhne pietní akt, a večer zakončí ohňová show. V sobotu se můžete těšit na salvu z palných zbraní, šermířské vystoupení, ukázky řemesel, ochutnávku středověkých pokrmů. Vyhrávat bude pražská kapela Šlapeto.

Festival Kahan

Kdy: v sobotu 8. června od 13.00
Kde: Příbram, restaurace Na Hradbách
Za kolik: 250 korun

Hrají Epydemye, Spolektiv, Jindich Černohorský, Bylo nás šest, Pavel Petran, který pokřtí novou desku Přicházím v míru, tančí Zářící ženy. Vystoupí i vítěz minulého Kahanu kejklíř Slávek se svým představením pro děti i dospělé.

Bitva u Řevničova

Kdy: v neděli 9. června od 11.00
Kde: Řevničov, Tyršovo náměstí
Za kolik: 100 korun dospělí, děti od 6 let 50 korun 

K výročí 590 let od založení obce Řevničov se koná historické odpoledne. Nebudou chybět ukázky historických řemesel, dobové tržiště, výstava prací žáků školy, vystoupení plzeňského šermířského spolku Plzeňští. Vystoupí také hudební spolek Melissa.