Každý výtvarník vidí a nahlíží na krajinu jiným pohledem, a není to jen zvolenou výtvarnou technikou. Jsou to jiné oči, jiný cit pro krajinu, který každý z umělců zachycuje svým subjektivním způsobem, jinou poetikou a jinými výrazovými prostředky.

Na úterní vernisáži se sešly desítky návštěvníků a přítomna byla i větší část z vystavujících výtvarníků. Většina umělců má svoje civilní zaměstnání a výtvarné tvorbě se věnuje ve volném čase. Vernisáž moderoval a výstavu uvedl fotograf Jiří Čermák, který se podílel na organizaci uvedené výstavy ve spolupráci s Mělnickým kulturním centrem a poděkování za spolupráci patřilo na vernisáži i Mělnickému osvětovému a okrašlovacímu spolku. Obrazy jsou vystaveny v hudebním sále a částečně ve foyeru kulturního domu.

Díla z plenéru Mělnicko je možné zhlédnout v Masarykově kulturním domě celý prosinec až do čtvrtku 10. ledna příštího roku ve všední dny vždy od 13 do 18 hodin a vždy hodinu před konanou kulturní akcí. Prodejní výstava obrazů krajiny z mělnického regionu stojí určitě za vidění.

Ilustrační foto.
Intermezzo ze Mšena zazpívá k poctě Karla Horňáka
Česko zpívá koledy před Základní školou v Lužci nad Vltavou.
OBRAZEM: Před lužeckou školou se znovu zpívaly koledy


Marta Dušková