Den řemesel se na lobkovickém zámku koná v sobotu 11. května mezi desátou a jednadvacátou hodinou. Na návštěvníky tam čekají muzika, workshopy, řemesla, přednášky, kino, bojovka, táborák a rozmanité dobroty. Vstupné je přitom dobrovolné.

Z Prvorepublikového dne na Četnické stanici Lobkovice. | Video: Václav Pracht

V rámci akce se otevře také Četnická stanice Lobkovice s interiérem v takové podobě, jakou ji znali lidé za první republiky, včetně přijímací kanceláře nebo ložnice četníků. Také s četnickou výzbrojí a spoustou dalších dobových věcí.

Letošními novinkami jsou například staniční služební kniha nebo trestní listy a osobní výkazy zločinců z povolání. „Můžete se těšit na stopování, daktyloskopii a lukostřelbu v areálu stanice,“ zvou lobkovičtí četníci na sociální síti.

Četnická stanice v Lobkovicích přivítala hosty v poslední době několikrát, na konci dubna na prvorepublikovém dni, ze kterého pocházejí fotografie a videa od Václava Prachta u článku, a pak v obou květnových svátečních dnech. Četníci se představí například i na dětském dni v Kostelci nad Labem 25. května.