Dny Kralup budou slavnostně zahájeny ve středu 5. června po 17. hodině koncertem v kostele na Palackého náměstí. Tomu už ale bude předcházet dopolední bezpečný den na pravém břehu Vltavy, kde se na souši i na vodě představí nejen dětem záchranné složky, a odpolední běh do schodů na Hostibejk.

| Video: Youtube

Ve čtvrtek následují například muzejní noc, hudební festival na podporu opuštěných psů a koček na Palackého náměstí nebo podvečerní koncert místní umělecké školy v kulturním domě.

Pátek nabídne nejen hry a soutěže pro děti, únikovou hru nebo orientační běh, ale další hudební festival, tentokrát u řeky, diskotéku v loděnici a letní kino na zahradě za kulturním domem.

V sobotu zahájí slavnosti hned ráno závody rychlých člunů, následovat budou turnaje ve volejbalu, malé kopané nebo basketu a další program. V 15 hodin zahájí hudební festival Kašpárek v Rohlíku, až do noci se pak budou na scéně střídat kapely s vrcholem ve 22 hodin, kdy začne hrát Čechomor, který patnáct minut před půlnocí vystřídá Metallica revival. Ve 22 hodin začne také Gladiator Challenge - The Bridge Night Challenge, tedy noční ručkování přes Vltavu.

Fotogalerie: Dny Kralup

Ručkovat přes řeku se bude i v neděli, kdy slavnosti pokračují dalším programem, zahrnujícím například plavecký závod, výletní plavby, pohádkové odpoledne u vltavské tůně nebo hasičskou slavnost.