„Nera Jam je hiphopová kulturní událost festivalového formátu s účastí zahraničních umělců,“ popisuje akci jeden z hlavních organizátorů Tomáš Hřebec, podle kterého si tam návštěvníci budou moci mnoho věcí i sami vyzkoušet.

Festival bude rozdělen na dvě zóny. „Ve skateparku nás čeká hudba, tanec a zpěv. Budeme svědky taneční soutěže v breakdance, na kterou bude dohlížet mezinárodní porota. O muziku se postarají DJs a pro veřejnost bude připraven také open mic,“ vysvětluje Hřebec.

| Video: Youtube

Po obvodu skateparku se představí takzvaní writeři, kteří ti areál vymalují uměleckými graffiti. Lidé se budou moci podívat, jak taková pouliční kresba vzniká, s tvůrci o dílech debatovat nebo si vše vyzkoušet. „Na místě budou k dispozici i barvy a na tréninkových plochách si bude veřejnost moci zkusit něco namalovat. Cílem je vytvořit takovou živou galerii,“připomíná pořadatel.

Druhá umělecká scéna, kterou bude hostit letní kino, nabídne různé workshopy a diskuzní panely. „Dorazí například Lukáš Fibrich, jeden z předních českých ilustrátorů a autorů komiksů. Ve svém panelu nás naučí, jak takový komiks vzniká,“ říká Tomáš Hřebec. Program letního kina zakončí taneční vystoupení Roxtonu.

| Video: Youtube

Do Neratovic dorazí skvělí čeští i zahraniční umělci - tanečníci jako Da RockinGun z Brazílie nebo Sucio z Venezuely, ale i hosté ze Slovenska či Itálie.

Akce se koná mezi desátou a dvaadvacátou hodinou. Jejím spolupořadatelem je město a podílejí se na ní také společenský dům a městská knihovna.