Pořadatelé oblíbených hudebních festivalů na Mělnicku plánují rozmanitou žánrovou směs. Celé to odstartuje jazz. Jako první se totiž uskuteční už 4. května jazzový festiválek na levém břehu řeky v Kralupech nad Vltavou. Hvězdou večera bude opět Laco Deczi. Program slibuje například i Jana Smigmatora nebo Janu Koubkovou.

| Video: Youtube

O měsíc později, od 5. do 9. června, následují Dny Kralup. Hlavní scéna bez vstupného nabídne například kapely Čechomor, Kašpárek v rohlíku nebo berounský Metallica revival.

Ve stejném čase se uskuteční na Mělníku folklorní festival Mělnický Vrkoč, kde se od 7. do 9 představí soubory z mnoha měst včetně domácích Jarošovců a Jarošáčku.

V Mělníku jsou v plánu ještě další dva velké festivaly, které určitě stojí za to navštívit. Festival Moře u Mělníka, který se stejně jako loni uskuteční v parku Na Podolí, nabídne kromě gastro zážitků i divadelní vystoupení a muziku. Na akci, která se uskuteční 13. července, je po celý den vstup zdarma.

Vinobraní na šesti scénách

Největší mělnická akce, vinobraní, se ale uskuteční až po letních prázdninách. Třídenním slavnostem patří víkend od 20. do 22. září, jejich dějištěm bude opět historické centrum města. „Vinobraní bude ve znamení jubilejního výročí města, které letos slaví 750 let," připomněl místostarosta Petr Kowanda, který je zároveň hlavním organizátorem akce.

Program se tentokrát odehraje na šesti scénách. „Oproti loňskému roku nabídneme navíc plnohodnotnou scénu také v radničním dvoře,“ potvrdil Kowanda. Program je jako každý rok odhalován postupně. Zatím bylo odtajněno jen pár jmen, Monika Bagárová a Marpo nebo kapely Wohnout, Argema a Lunetic.

| Video: Youtube

Ve třetím největším městě regionu, Neratovicích, se uskuteční Festival piva souběžně s hudebním festivalem Terasa Blues. Hudba, zábava a dobré pivo se objeví v tamních Smetanových sadech 22. června.

Kam v sezoně na Mělnicku


Jazzový festiválek
4. května Kralupy nad Vltavou
Dny Kralup
5. června - 9. června Kralupy nad Vltavou

Mělnický vrkoč 
7. - 9. června, folklorní festival, Mělník

Mělnické vinobraní
20. - 22. září, centrum Mělníka

Country festival Lhotka
17. srpna, Lhotka u Mělníka

Moře u Mělníka
13. července, Mělník

Festival piva
22.června, Mělník

Mělnický festival sportu
7. září, Mělník