Celý sobotní den bude na hřišti ve Všestudech patřit oslavám. Fotbalový klub tam slaví 60 let od obnovy činnosti. Akce pořádaná TJ Sokol a SK Viktoria Všestudy odstartuje už v 10 hodin turnaj týmu fotbalových legend SK Viktoria Všestudy, Čechie Kralupy, AFK Veltrusy a Sokol Hostín.

„Jednou z prvních vlaštovek v době, kdy ještě ve Všestudech neexistovalo fotbalové hřiště, bylo v roce 1963 přátelské utkání žáků Hostín - Všestudy na hřišti ve Vojkovicích," vzpomíná na začátky obnovy fotbalu všestudský rodák Václav Pech, který se utkání také účastnil. Tehdejší zápas dopadl pro Všestudy vítězně s výsledkem 3:1.

Původní hřiště už bylo plné domů

Od začátku roku 1964 už se naplno rozeběhly přípravy na návrat fotbalu do Všestud. „Na místě původního fotbalového hřiště z 50. let však už stály rodinné domy, proto bylo nutné začít jednat s novým držitelem pozemků - státním statkem. V té době byl jeho správcem Ladislav Bergr, který nám vycházel vstříc a v krátké době byl vybrán pozemek, na kterém je stávající fotbalové hřiště," vysvětluje Pech.

Kromě dalších podrobnějších vzpomínek na fotbalovou historii Všestud a okolí bude po celou sobotu připraveno návštěvníkům dobré jídlo a pití. Organizátoři akce nezapomněli ani na nejmenší, kterým budou k dispozici různé atrakce včetně skákacího hradu. Večer dospělým zahraje kapela Kabát Revival, později pak následuje ještě Disko párty s DJ Michalem Červenkou.