Kolotoče, stánky, bohatý program na podiu a k tomu všemu nádherné počasí. Tak to o víkendu vypadalo v Lužci nad Vltavou, kde se konalo už poosmé Lužecké veselení.

„Dříve jsme akci pořádali v červnu jako pouť, ale jelikož spolupracujeme se školou, které se červen tolik nehodí, přesunuli jsme akci na květen a nazvali ji právě Lužecké veselení,“ řekl starosta vesnice Štepán Rampas.

Tradiční jarní akce na náves a prostory před základní školu, kde to stále žilo, přilákala stovky návštěvníků, kteří se přišli pobavit a užít si po chladných dnech konečně slunečné počasí.

Třídenní program začal už v pátek navečer akademií v podání žáků lužecké základní školy, jejichž vystoupení vystřídal po setmění ohňostroj.

V sobotu popoledni to na podiu rozbalila hudební skupina Kosí bratři, po které nastoupil aerobic Lenky Vyšatové.

Potom se na hlavě při tanečním vystoupení zatočil Václav Vránek a na rytmy hip­hopu zatančila Nikola Tlustá.

Po písničkách pěveckého sboru Lužáček se na podiu předvedla mistryně stepu Zuzana Němcová, která divákům ukázala také tanec s kruhy. Během dne zahráli Poutníci a Přívoranka. Opravdu každý návštěvník si v Lužci přišel na své, což byl podle vedoucí Kulturního domu Vltavan Hany Fnoučkové záměr už při sestavování programu.

„Chtěli jsme, aby si každý našel to svoje. Pro děti, které nevydrží sedět u podia, jsme pozvali pražské Liduščino divadlo. Snažili jsme se spolupracovat se školami, takže se prezentovaly děti z Lužce a z Mělníka,“ poznamenala Fnoučková a dodala, že akce pokračovala ještě v neděli dětským dnem se spoustou soutěží o ceny.

Lužečtí hasiči pro děti, kterých v neděli dopoledne na hřiště dorazilo přes sto, připravili překážkovou dráhu, slaňování na svahu a trampolínu.