Program připravený pro všechny věkové kategorie odstartoval v deset hodin ráno a pokračoval až do večerních osmnácti hodin. Na pódiu se kromě jiných objevila kapela Wotazník, nebo zpěvačka Šárka Vaňková. Pořadatelé mysleli i na malé návštěvníky, pro které byla připravena zábava v podobě dětského koutku, skákacího hradu či malování na obličej.

Z Mělnického vinobraní.
Video, foto: Mělnické vinobraní pokračovalo 83. ročníkem

Putovní gastrofestival nabídl především pestrou škálu chutí. Od francouzských makronek, přes belgická piva, nizozemské rybí pochoutky či rumunská vína. Lidé vsázeli i na jistotu. Největší nával lidí tak zažíval stánek s langoši, který se do projektu nezapojil, ale pravidelně kulturní akce na náměstí doprovází. Nejnavštěvovanější - v rámci projektu - se stal stánek s italskými pochoutkami, kde kromě celosvětově oblíbeného jídla Mělnickým zachutnalo jihoevropské víno.

Z celkově plánovaných jedenácti zastávek bude ta poslední ve Středočeském kraji patřit Kladnu v sobotu 15. října na náměstí Starosty Pavla. „V Kladně se gurmáni mohou těšit na pravé italské těstoviny, maďarský guláš, francouzské víno, německé klobásky a pivo, polské pirohy, řecké tzatziki a mnoho dalších evropských pochoutek,“ uvedla Lucie Vurbsová ze Středočeské centrály cestovního ruchu.

Akci pořádal Středočeský kraj v rámci oslav k předsednictví ČR v Radě EU.