Diváci se mohou těšit například na mělnickou rodačku Jitku Čvančarovou, Miroslava Táborského, Jitku Ježkovou, Janu Janěkovou, Rudolfa Hrušinského, Václava Koptu, Pavla Batěka nebo Jana Révaie.

Herci se divákům představí v rolích, které jsou pro ně do značné míry atypické. „Obecně lze říct, že všechny uváděné inscenace spojuje překvapení. Diváci totiž uvidí své oblíbené herce v netradičních polohách. Například Jan Révai si zahraje manipulátora v inscenaci Slečna Julie. Proto jsou všechny hry, které v mělnickém zámku uvádíme, tak oblíbené,“ vysvětluje divadelní producentka Kateřina Dušková.

Potenciál k velkým diváckým ovacím má jistě adaptace slavného oscarového filmu Cena za něžnost. V příběhu o složitém vztahu výstřední matky a dcery, která se snaží vymanit z jejího područí, si publikum podmaňují již zmíněné Jitka Čvančarová a Jana Janěková, kterým zdatně sekundují Alexej Pyško či Robert Jašków.

Otakar Brousek a Pavel Batěk diváky pobaví v černé komedii Hra se smrtí a hlasitý smích se dá očekávat také při komedii Dokonalá svatba, kde se představí Václav Kopta, Simona Vrbická nebo Patricie Solaříková.

Letní scéna na zámku bude probíhat od 12. do 19. července. Začátky představení jsou vždy od 20 hodin.