Český film Ikarie XB-1, který přehlídku zahájil, podle jejich názorů neztratil za více než čtyřicet let nic ze svého půvabu a dramatičnosti.

„Ikarii jsem viděl jako malý kluk, ale nic jsem si z ní nepamatoval, takže dnešek byl pro mě vlastně premiérou,“ řekl po představení Tomáš Grohman z Kostelce. Příznivec fantastiky přijel do Neratovic i přes silné nachlazení, aby snímek zhlédl na velkém plátně. Diváci obdivovali i výpravu a speciální efekty. A co čeká návštěvníky festivalu ode dneška až do soboty? V městském kině dnes a zítra promítají oblíbené Transformers, což ocení hlavně děti. Videokino dnes nabízí komponované pásmo Animace a sci-fi, zítra uvede koprodukční snímek Animatrix.

Ve čtvrtek následuje na velkém plátně americký film Next a v malém sále lektorská projekce ze seriálu Červený trpaslík. Pátek v městském kině patří pamětníkům - nabídne jim sci-fi komedii Muž z prvního století a Chaplinovu Moderní dobu. Videokino týž den promítá německou parodii Pitva mimozemšťana.

V sobotu festival vrcholí. Velké kino nabídne slavného Stalkera, malý sál pokračování Robota Emila a interaktivní film Zmazané dny. V 18 hodin se koná setkání s hosty, spisovatelem Ondřejem Neffem a šéfredaktorem magazínu Ikarie Vlado Ríšou.