Kralupy

Americké drama Kolo zázraků nabídne divákům kralupské kino dnes od 20 hodin. V hlavních rolích se představí Woody Allen a Vittorio Storaro. Film odehrávající se v padesátých letech minulého století se vysílá v původním anglickém znění s titulky.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Veltrusy

Výstavu kresleného humoru výtvarníka Pavla Rychtaříka si je možné prohlédnout ve výstavní síni Ladislava Čepeláka na veltruském městském úřadě až do pátku 19. ledna. Známý kralupský karikaturista Pavel Rychtařík je také členem České unie karikaturistů, má za sebou celou řadu výstav, publikuje v různých časopisech, a jak sám přiznává, nejraději má humor beze slov. Cesty k námětům jsou podle něho různé, pokaždé jsou ale odrazem všedního života, jemuž nastavuje ono pomyslné zrcadlo. Je také autorem minického betlému.

Neratovice

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Neratovicích slaví 20 let od svého založení. U této příležitosti připravila škola výstavu o své historii a současnosti. Vernisáž se uskuteční dnes od 18 hodin ve foyer společenského domu. Expozice představí mimoškolní aktivity studentů, odborný výcvik nebo práce žáků a nabídku učebních a studijních oborů pro následující školní rok.

Ilustrační foto
Řidiče bude v Kralupech hlídat nový radar

Mělník

U příležitosti 68. výročí popravy mělnického občana Josefa Hořejšího a pěti členů lounské skupiny, která se konala 7. ledna roku 1950, se uskuteční ve dvoraně mělnického kulturního domu vzpomínkové setkání členů Konfederace politických vězňů. Následovat bude položení květin k památníku obětí komunismu. Pietní akt se koná v pátek 5. ledna ve čtrnáct hodin. Josef Hořejší byl mělnický rodák a podnikatel, kterého komunisté obvinili z velezrady, potom ho mučili a následně popravili v nedožitých pětačtyřiceti letech.

Neratovice

Výstavu fotografií Tomáše Dvořáčka s názvem Severské obzory zahájí vernisáž v pátek 5. ledna od osmnácti hodin. Expozici, která bude instalována v Čajovničce v Mládežnické ulici, bude možné zhlédnout až do čtvrtka 29. března.

Kostelec

První letošní neděli 7. ledna se v kostele sv. Víta uskuteční slavnostní koncert. Od 18 hodin vystoupí vokální skupina mladých zpěváků KrisKrosKvintet, která má za sebou řadu úspěchů na hudebních soutěžích. Spolu s ním zahraje Zámecké saxofonové kvarteto pod vedením Josefa Žemličky. Zazní tam skladby J. S. Bacha či W. A. Mozarta, ale i G. Gershwina a J. Ježka.

Rozhodčí Milan Matějček během své premiéry v nejvyšší soutěži.
Kdo v okrese píská nejlépe? Dejte mu svůj hlas!

Mělník

Rodinné centrum Kašpárek pořádá v neděli 7. ledna hravé divadelně hudební odpoledne, ke kterému patří i procházka pro ty, kteří si ještě nestačili prohlédnout mělnické betlémy. Během cesty si zájemci prohlédnou betlémy v kostele sv. Ludmily a v místním chrámu sv. Petra a Pavla. Sraz zájemců je v 15.30 hodin v Husově domě v Krombholcově ulici.

Odolena Voda

Vždy na začátku roku se ve zdejší Minigalerii Pavla Novotného koná zajímavá výstava. Sběratel Milan Baptista tam tentokrát prezentuje přírůstky své sbírky, která se skládá z fotografických novoročenek. Výstava pokračuje do konce ledna.

Brandýs

Na Masarykově náměstí v Brandýse se opět bruslí. Dočasné veřejné kluziště mohou bruslaři využívat až do soboty 10. března. Plocha je ve všedních dnech od 8 do 14 hodin určena školákům, poté ji až do 20 hodin může využít široká veřejnost. O víkendech je kluziště v provozu od 8 do 20 hodin. Nutná údržba ledu si vyžádá přestávky od 9.30 do 10 hodin, od 13.30 do 14 a od 16.30 do 17 hodin.

První miminko letošního roku a zároveň první mělnický občánek je děvčátko Anička Matějíčková, která se narodila ve zdejší porodnici krátce po třetí hodině ranní hned prvního lednového dne.
Prvním letošním miminkem je Anička