Mělník

Do klubu Stará Mydlárna na mělnickém náměstí Karla IV. se v pátek 19. ledna večer vrací Justin Lavash. Začátek koncertu je ve 21 hodin. Justin Lavash je považován za jednoho z nejlepších kytaristů v Česku. Jde o muzikanta, jehož rodiči jsou Irka a Američan, má perské příjmení a britské občanství.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku.Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

Kralupy nad Vltavou

Po třech letech se v sobotu 20. ledna na scénu kralupského kulturního domu Vltava vrací největší zimní festival v širokém okolí, Lednový underground, jehož mottem je: hudba napříč žánry. Čtrnáctý ročník hudebního svátku začíná v šestnáct hodin.

Představí se tam kladenská kapela Zrní, která se na lednový festival vrací po šesti letech, následuje Ivan Hlas Trio, které se představilo kdysi na prvním ročníku, nováček Original Vintage Orchestra Petra Kroutila, muzikanti s nespoutanou hudbou plnou rocku, jazzu i balkánských a cikánských rytmů Trombenik nebo The OXX a Flat Flay se ska a reggae. Den plný muziky zahájí sbor Dvořákova gymnázia. Děti s rodiči si mohou odpoledne užít písničky skupiny Pískomil se vrací. V komorním prostředí malého sálu se představí písničkář Inženýr Vladimír, Ondřej Galuška z kapely Eggnoise nebo skupiny Tichá voda a Playground English.

Mělník

Šokující příběh francouzského básníka Charlese Baudelaira zhlédnou dnes od 10 hodin ve velkém sále Masarykova kulturního domu starší školáci, studenti i široká veřejnost. Budou vtaženi do poutavého děje v předpeklí pro narkomany, kde básníci Verlaine a Rimbaud posmrtně objeví své knihy hříchů. V hlavní roli se představí Jan Potměšil.

Lysá nad Labem

Petr Čerňanský dnes od 18.30 hodin doputuje v městské knihovně v rámci své cestopisné besedy ze středních Čech až do dalekého ukrajinského Zakarpatí. Pohovoří o svých zážitcích i přírodních krásách Malé Fatry, Podkarpatské Rusi nebo Bílých Karpat. Zavítá rovněž na Kokořínsko a do Českého ráje.

Mělník

Téměř měsíc mají ještě návštěvníci mělnického regionálního muzea, které sídlí na náměstí Míru v historickém centru města, příležitost zhlédnout výstavu pořádanou u příležitosti sto čtyřicátého výročí narození Viktora Dyka. Expozici v malém sále připravili místní muzejníci ve spolupráci se sběratelem Milanem Honzíkem. Výstava nazvaná Dykův kraj na historických pohlednicích se koná v rámci oslav výročí 100 let od vzniku Československa a od skončení 1. světové války. Představuje život a zejména literární dílo zdejšího významného rodáka, básníka, žurnalisty a politika Viktora Dyka. Historické pohlednice návštěvníkům přibližují bývalou podobu a postupnou proměnu Dykova rodného kraje. Vystaveny jsou tam rovněž předměty z Dykovy pozůstalosti včetně rukopisných konceptů a korespondence jeho manželky, a některá z básníkových publikovaných děl. Výstava končí 11. února.

Zelčín

Velký turnaj ve známé hře pexeso se v sobotu 20. ledna koná v Zooparku v Zelčíně. Zapojit se přitom mohou nejen děti, ale rovněž dospělí. Začátek je hodinu po poledni. Návštěvníci zooparku si kromě klání v pexesu mohou v Zelčíně prohlédnout zvířata, například koně, prasata, ovce nebo pštrosy.

Mělník

Slavnostní vernisáž zahájí dnes v 17 hodin výstavu šemánovického malíře Petra Pěnkavy ve velkém sále mělnického regionálního muzea. Jeho olejomalby opět návštěvníky rozesmějí, vtipné jsou ve spojení s pohledem na obrazy i jejich názvy, například Čajový servis pro leváky nebo Lampionový průvod, který zabloudil.

Mělník

Zadní část mělnického knihkupectví a antikvariátu Želví doupě v Ostruhové ulici patří v pátek 19. ledna od 19 hodin irským příběhům. Přednášet je bude Jiří Pobuda za doprovodu harfy Kateřiny Lorencové. Vstupné je dobrovolné. Pořadatelé doporučují zájemcům, aby si předem rezervovali místa.