Obříství

V obřadní síni obecního úřadu Obříství se budou vítat noví občánci v pátek 20. října od patnácti hodin. Rodiče dětí narozených od března až do září letošního roku mohou na tuto malou oslavu nahlásit děti do pátku 29. září na zdejším obecním úřadě.

Kralupy

Automobilový klub z Kralup pořádá již tradičně v sobotu poslední zářijový den od patnácti hodin Sraz vojenských veteránů v Panenských Břežanech v areálu Horního zámku. Vojenská historická vozidla navštíví i Památník národního útlaku a odboje.

Střemy

Dýňové slavnosti nazvané Cesta za podzimem začnou už tuto sobotu od šestnácti hodin u místní hasičské zbrojnice. Na návštěvníky tam bude čekat obvyklé opékání špekáčků, všechny možné dýňové speciality a především nebude chybět soutěž o nejoriginálněji vyřezanou dýni. Jedinečně ozdobenou dýní je možné si přinést s sebou, nebo je možné si ji vytvořit v rámci tvořivé dílny, která bude na akci připravena. Styl dekorace dýně není nijak omezen. Kromě tvořivé dílny je na programu malování na dýně a podzimní dekorace.

Neratovice

Mořské nebezpečné dravce Žraloky představuje výstava fotografií umělce Ladislava Smelika. Výstavu zahájila vernisáž v polovině září v neratovické Čajovničce na adrese Zelená 471. Fotografie je nyní možné shlédnout až do úterý 31. října.

Mělník

Známá kapela Pískomil se vrací patří k jedné z mála profesionálních skupin v Česku, která se věnuje výhradně moderní dětské tvorbě. Nedělní koncert v tanečním sále Masarykova kulturního domu 1. října od patnácti hodin předvede jejich původní repertoár v duchu nového hudebního stylu pro mladé, malé i ty nejmenší. Pro návštěvníky si kapela Pískomil se vrací přichystala nejen vtipné a originální texty a našlápnuté písničky, ale i veselé a barevné kostýmy a především skvělou práci s dětským publikem. Celé představení je vhodné především pro děti od 2 až do 11 let.

Mělník

V přednáškovém sále muzea je na úterý 3. října připravena konference s názvem Svatá Ludmila její doba a odkaz. Prezentace účastníků bude od 9.30 hodin a v připravovaném programu je zahrnuta i exkurze po městě. Konferenci pořádá město, státní okresní archiv a spolek Svatá Ludmila.

Mělník

Ve zdejším Regionálním muzeu vznikl nový kyberprostor. Další výstava z cyklu sociálně preventivních expozicí se koná ve velkém sále muzea. Tentokrát je tématem problematika a rizika virtuálního světa a kyberšikany. V rolích odborných lektorů budou žáky provádět vždy profesionální preventisté z našeho regionu a muzejní pedagožka Jitka Králová.

Kralupy

Na přednášce Školka pro Rael v Keni 4. října od 19 hdin je možné se dozvědět, co je ugali, či jak rychle se dá vylézt na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro. Zazní ale i silný příběh holčičky Rael, na jehož základě se parta přátel rozhodla postavit školku v Keni.

Mšeno

Psí stopou krajem černého lovce aneb Štěktrek 2017 startuje v kokořínském autokempu. Pochod se psy dogtrekingového typu začíná ve čtvrtek 5. října v 17 hodin prezentací a veterinární prohlídkou. V pátek 6. října v 6 hodin se uskuteční start prvního závodního týmu a závod pokračuje v sobotu 7. října opět v časných ranních hodinách. Příslušnou trasu a kategorii si volí každý závodní tým sám.

Kralupy

Muzeum vystavuje obrazy malíře Josefa Holuba. Autor představuje díla z let 1870 až 1957. Expozici mohou návštěvníci vidět až do 21. října v úterý ve středu a v pátek od 9 do 12 a od 13 do 16 hodin. Ve čtvrtek je otevřeno až do 19 hodin a v sobotu od 13 do 17 hodin.

Mělník

Regionální muzeum pořádá Festival ptactva. Sraz pro všechny účastníky je v sobotu 30. září v osm hodin před budovou muzea. Tradiční ornitologická procházka povede zájemce přes Hořínský park a zdymadlo a dále bude pokračovat po cyklostezce k řece Vltavě, kde bude připravena ukázka odchytu a kroužkování ptáků. Trasa procházky je dlouhá asi čtyři kilometry.