MĚLNÍK

Tradiční podzimní burzu dětského oblečení a sběr věcí na charitu pro Diakonii Broumov a Český červený kříž pořádá dům dětí a mládeže na mělnickém Polabí v příštím týdnu od pondělního rána až do čtvrtečního odpoledne. Pro výměnný prodej dětského podzimního a zimního oblečení platí změna v systému příjmu zboží. Oděvy totiž budou tentokrát přijímány už společně s kódy. O přidělení prodejních kódů si mohou všichni zájemci napsat na adresu vymennyprodej@seznam.cz. Charitativní sběr probíhá od pondělí do čtvrtka od osmi do sedmnácti hodin.

LUŽEC

Hudební pořad s písněmi divadla Semafor začíná dnes od 15.30 hodin v kulturní domě. V pořadu vystoupí Jana Koutová a Jaroslav Beneš z divadla Semafor. Vedle známých hitů se bude vzpomínat prostřednictvím historek protagonistů.

KRALUPY

O víkendu pořádají kralupští chovatelé v areálu Dřevák výstavu drobného zvířectva doplněnou expozicí okrasného ptactva a morčat. Otevřeno jev sobotu od 8 do 17 hodin a v neděli od 8 do 13 hodin. Zájemci si na místě mohou zvířata i koupit.

MĚLNÍK

Výstava Markův svět začíná v regionálním muzeu tento pátek. Návštěvníci tam uvidí kartonové modely Marka Suchého. Vernisáž se koná dnes od 17 hodin. Expozice bude dále otevřena od úterý do neděle od 9 do 12 hodin a od 12.30 do 17 hodin.

MĚLNÍK

Na mělnickém zimním stadionu v Klášterní ulici se v říjnu bruslí každý víkend. Tuto sobotu patří led bruslařům od 10.15 do 11.45 hodin, stejně jako v dalších víkendech. Bruslaři se mohou těšit na volný led ještě každou středu od 13.30 do 15.15.

Více tipů na kulturní, sportovní i jiné akce najdete v Tipech Deníku. Na stránku můžete rovněž přidat vlastní akci z Facebooku přes tlačítko "Přidat akci".

MĚLNÍK

Pražské Intimní divadlo Dáši Bláhové přijede do mělnického kulturního domu Vltava s hrou Monology vagíny dnes od 19 hodin. V hlavních rolích se představí Dáša Bláhová, Jitka Asterová a Míša Sajlerová. Toto původně jen literární dílo zpracovala pro české prostředí právě herečka Dagmar Bláhová a téměř deset let s ním už úspěšně plní sály divadel po celé České republice. V neděli pak mělnický Masarykův kulturní dům představí muzikálovou pohádku Ať žijí strašidla, která je určena především dětem. Jeviště divadelního sálu se změní v podivný dům, kterému všichni říkají strašidelný zámek. Jak to bylo se strašidly, ukáže pohádka v režii a dramaturgii Dany Bartůňkové. Začátek představení je v patnáct hodin.

NERATOVICE

Americký zpěvák, skladatel a virtuózní hráč na basovou kytaru Fernando Saunders dorazí do neratovického společenského domu už dnes. Koncert, na kterém se představíi dvě alternativní místní kapely, psychodelick rock hrající Wolgang Lederer a pop elektronický Pedro Zakatchku, začne v 19.30 hodin. Fernando Saunders patří doslova mezi světovou muzikantskou elitu a v Neratovicích zahraje se svou kapelou. Sám se proslavil především jako člen doprovodné skupiny Lou Reeda, se kterým hrál už od začátku osmdesátých let minulého století. V roce 2011 vydal čtvrté sólové album s názvem Plant a Seed, na kterém se podílel i český hudebník z Čechomoru Karel Holas. Objevili se tam i další čeští hudebníci, především proto, že album vznikalo v Ostravě. A právě na Ostravsku americká hvězda žije už řadu let. Už několikrát vystoupil v koncertních sálech po celé České republice, ale v Neratovicích to bude poprvé.

KOSTELEC

Letošní pětasedmdesáté výročí operace Anthropoid atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha připomíná putovní výstava se stejnojmenným názvem. Ta bude instalována v příštím týdnu v Kostelci nad Labem. Expozice je zároveň vzpomínkou na kostelecké občany, kteří byli umučeni v tehdejších koncentračních táborech. Výstavu v prostorách informačního centra na kosteleckém Komenského náměstí zahájí vernisáž v úterý 17. října od sedmnácti hodin, o šedesát minut později pak čeká návštěvníky zajímavá beseda s významných historikem Vlastislavem Janíkem, která se dotkne především tématu zahraničního a domácího odboje za druhé světové války. Expozici si mohou všichni návštěvníci informačního centra na Komenského náměstí prohlédnout po dobu sedmi dnů. Ukončena bude až v pondělí 23. října letošního roku.