Mělník

V regionálním muzeu začíná ve čtvrtek 13. července výstava nazvaná Člověče, nezlob se! Na návštěvníky tam čekají hry a stavebnice z let 1880 až 1980. Po prohlídce se mohou bavit v herní zóně a u venkovního Člověče, nezlob se! v atriu muzea. Doprovodný prázdninový program nabídne 3. a 10. srpna komentované prohlídky, 4. a 11. srpna přiblížení světa deskových her dětem do šesti let. Výstava, kterou zahájí zítra v 17 hodin vernisáž, pokračuje v mělnickém muzeu až do 24. září. Na muzejní facebookové stránce začíná v pátek 14. července soutěž Hraj si, ať jsi, kde jsi!, do níž mohou děti i dospělí vkládat současné i historické snímky ze hraní společenských her na neobvyklých místech.

Mělník

Letní námořnickou slavnost hostí Centrum seniorů v Mělníku ve Fügnerově ulici ve středu 19. července. Na slavnosti, která začíná dvě hodiny po poledni, se budou společně bavit místní klienti, jejich příbuzní a přátelé. Hrát jim bude skupina Blue Green.

Tišice

Letní kino na hřišti v tišické části Chrást promítá v sobotu 14. července třetí díl americké komedie nazvaný Dítě Bridget Jonesové. Hrdinka je neplánovaně těhotná a navíc netuší, který ze dvou mužů v jejím životě je otcem dítěte. Představení začíná ve 21.30 hodin.

Lobeč

Parastrojní pivovar, který je technickou památkou, si mohou zájemci prohlédnout každou středu, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli od 14.30 hodin, ve víkendových dnech navíc i od poledne. Čeká je tam například stará varna a sladová půda.

Mělník

Cílem letního výletu, pořádaného mělnickým rodinným centrem Kašpárek, bude v úterý 18. července pražská Stromovka. Sraz je v deset hodin přímo u planetária, kde o šedesát minut později začíná program.

Obříství

Kapela Plus bude hrát návštěvníkům Benátské noci v Obříství, která se koná v sobotu 15. července. Zábavu pod širým nebem, která začíná na hřišti v jednadvacet hodin, pořádají místní sportovci. Neratovická kapela Plus bude o týden později bavit hosty na letní zábavě na hřišti ve Klích.

Mšeno

Chovatelé představí na výstavě v areálu v Jezerní ulici, která se koná 21. a 22. července, králíky, holuby a drůbež. Návštěvníci si je prohlédnou v pátek od patnácti do devatenácti hodin a v sobotu mezi osmou a sedmnáctou hodinou.

Mělník

Regionální muzeum nabízí o prázdninách výstavu Lidová architektura Kokořínska. Ve vstupních prostorách zhlédnou návštěvníci expozici zachycující na snímcích stavební dovednost a cit našich předků. Výstava je přístupná až do neděle 27. srpna.

Kralupy

Kino Vltava promítá dnes od 20 hodin americký sci-fi film Válka o planetu opic, v pátek 14. července od 17 hodin americký romantický snímek Všechno, úplně všechno a od 20 hodin americký akční film Transformers: Poslední rytíř.

Mělník

Technické služby města představí v pondělí 17. července na náměstí Míru svou techniku. Mezi desátou hodinou a polednem mají kolemjdoucí možnost prohlédnout si stroje a vyslechnout si odborný výklad k jejich provozu i další informace o práci technických služeb.

Kralupy

V městském muzeu pokračuje o prázdninách až do 12. srpna výstava nazvaná Hoši od Zborova, která mapuje osudy ruských legií. Zájemci si tam rovněž mohou koupit knihu Příběh ruských legií, ve které ředitel kralupského muzea Jan Racek mapuje osudy kralupských legionářů.

Neratovice

Kino společenského domu promítá ve čtvrtek 13. července od 19 hodin americký sci-fi film Válka za planetu opic. Pak následuje prázdninová přestávka, kdy je kino zavřené. Promítání opět zahájí poslední srpnové pondělí.

Mělník

Věž mělnického chrámu svatých Petra a Pavla je v době letních prázdnin stejně jako místní kostnice otevřena každý den od 9.30 do 18 hodin s polední přestávkou od půl jedné do čtvrt na dvě. Každou červencovou sobotu si mohou návštěvníci věže užít pohled na město a široké okolí v době soumraku, neboť je otevírací doba prodloužena až do 21 hodin. V kostele pod věží rovněž v neděli 16. července pokračuje Cyklus chrámových koncertů skladbami Dvořáka, Händela a improvizacemi. Od šestnácti hodin se tam představí sólisté Sylva Čmurgová a Vladimír Jelen, které na varhany doprovodí varhaník Jakub Janšta.

Libčice

Legendární kapela Brutus hraje v pátek 14. července na plovárně v Libčicích. Podle předsedy místního okrašlovacího spolku Jiřího Sochora mohou návštěvníci dorazit dříve a užít si koupání. Začátek koncertu pod širým nebem je ve 21 hodin. Zazní i hity Polibek nebo Půjdeme spolu do nebe.