Vystudoval marketing na Univerzitě Karlově. K hudbě měl blízko už od studia na gymnáziu, kdy si přivydělával i jako DJ. Když přišlo zjištění, že mladý talent trpí neurotickou poruchou, začal své myšlenky vkládat do vlastní hudební tvorby. „Někdy jsem skládal i osm hodin denně. Cíl klipu, který se točil v lobkovickém kostele byl atmosféricky nastínit, jak může takový boj s OCD vypadat,“ vysvětlil.

Protože se jedná o citlivá témata, rozhodl se autor skladeb vystupovat pouze anonymně pod umělecký jménem. „Mým cílem není, aby byl slavný můj obličej, ale moje hudba. Chci sedět v restauraci/baru, v klidu si popíjet drink, a slyšet jak v rádiích či na parketu hraje moje hudba,“ upřesnil svůj cíl umělec.

Těžké začátky

Úplné začátky skládaní byly pro Erica těžké, ale s každou chybou se posouvá dál. „Z prvních pokusů, které jako u každého začínajícího skladatele za nic nestály, se brzy vyklubaly sofistikovanější kompozice, kde jsem se snažil kromě různých žánrů experimentovat i s designem zvuku,“ dodal.

Aktuálně připravuje album s Lucií Večeřovou, která se dostala do semifinále soutěže The Voice Česko-Slovensko 2019 a která si zazpívala s Karlovarským symfonickým orchestrem v Karlových Varech a Bohemian Symphony Orchestra Prague v Praze.