Autorka si již tradičně vybírá pro své knihy netradiční témata a tentokrát zavede své čtenáře, jak už sám název knihy napovídá, prostřednictvím hlavní hrdinky do Afriky ke kanibalům. Anotace knihy: „Adriana si svůj život pamatuje až od chvíle, kdy ji našli zuboženou ležet na ulici před britskou ambasádou v Sierra Leone. Co bylo předtím, netuší. Naprosto ji šokuje, když se dozví, že kdysi porodila dítě…“

Na otázku, co bylo prvním podnětem pro vznik knihy, Barbora Walterová Benešová vysvětluje: „Nápad věnovat se tématu kanibalismu přišel před několika lety, kdy jsem vařila uzená žebra na šunka fleky. Asi jsem je uvařila málo a maso šlo špatně od kosti, musela jsem si pomoct vlastními zuby. V tu chvíli se v mé hlavě zrodil nápad. Většinou jsou to takové záblesky, kdy mě najednou něco napadne, a pak po hlubším zamyšlení mě ta idea naprosto pohltí.“

V Dobřichově bylo autorské čtení z knih spisovatelky už podruhé. „Letos jsme uspořádali autorské čtení celkově třikrát a Barboru Walterovou Benešovou jsme letos přivítali již po druhé. Snažíme se plánovat zajímavé akce, jen nás mrzí menší účast, než bychom očekávali,“ dodává vedoucí knihovny Pavlína Bohatá.

Středeční autorské čtení bylo plné otázek. Někteří dokonce knihu již stačili přečíst, tak bylo povídání velmi konkrétní. Došlo i na ohlasy čtenářů či kritiků. „V některých recenzích je mi vyčítáno, že jsem poslala partu vysokoškoláků do nebezpečné džungle, že ve skutečnosti by tam přece nikdo nejel. Ale já myslím, že dnes lidé dělají běžně nebezpečné a riskantní věci. Nakonec, kde je dnes úplně bezpečno. Moji kanibalové jsou sice vymyšlení, ale nemyslím si, že příběh je nereálný,“ dodává autorka.

Kniha v sobě nese určité poselství. Každá kultura má své zákony, a byť jsou jakkoliv kruté, návštěvník se musí přizpůsobit. Menšina by se měla přizpůsobit většině. A pro přežití udělá člověk naprosto cokoliv.

Marta Dušková