MĚLNICKÉ VINOBRANÍ 2009

Pátek 18. září 2009 - Hlavní scéna • náměstí Karla IV.

Průvodcem dne je dvojice moderátorů Black & White - překvapení. Určitě vás nezklamou.

14.00 ZAČÁTEK SLAVNOSTI VINOBRANÍ

15.00 ZAHÁJENÍ SLAVNOSTI VINOBRANÍ
Fanfáry z balkonu radnice a zvony chrámu sv. Petra a Pavla v Mělníku oznámí zahájení slavnosti Vinobraní 2009.

15.15 PŘÍPITEK STAROSTY MĚSTA A ZÁSTUPCE CECHU VINAŘŮ

15.30 NAVOSTRO
Česko - skotská rocková skupina ze Štětí, Mělníka, Roudnice nad Labem a Hradce Králové. Navostro zvítězili v soutěži O krtka na folkovém festivalu Zahrada 2009 v Náměšti na Hané. Věnuje se tvorbě muziky inspirované hudbou keltských kultur - jako je skotská, irská, česká a další. Hrají a zpívají česky, anglicky a i starým gaelic jazykem. Vystupují ve skotských kiltech.

17.00 A.S.M.
Známá mělnická folková kapela, která hraje vlastní tvorbu a v této době vydala již své druhé CD.

FROM OUR HANDS
Mimořádně nadějná slovenská kapela From Our Hands funguje od ledna roku 2007 ve složení Matej Hotka - zpěv, kytara, Riso Klimo – basa, Matej Turcer – kytara, Miro Simonic – bicí. Jejich debutové album Buildings Fall se setkalo s velmi dobrým přijetím u kritiky i posluchačů.

20.00 KRYŠTOF
Setkání se skupinou a jejím frontmanem Richardem Krajčem. Vystoupení skupiny, která původně vznikla jako folk-punkové sdružení již v roce 1994 v Havířově.

22.00 LARS WALLIN
Trojice švédských hudebníků hrající punk folk s prvky australské hudby. Doprovází se na nástroj didjeridu australských domorodců, Aboridžinců. Čeká nás netradiční zvukový zážitek.

23.30 BIONIC ANGEL
Ze sousedního Bavorska přijíždí goticky rocková hudební formace, která by se svou hudební tvorbou dala přirovnat k legendárním RAMSTEIN Vystoupení je vždy doprovázeno světelně pyrotechnickým překvapením.

00.30 KONEC PRVNÍHO DNE VINOBRANÍ


Folk a Country scénave Fibichova ulice

19.00 COUNTRY BÁL
Páteční tancování se skupinou Volupsije, průkopníkem české country, jejíž počátky sahají až do roku 1968, ukončí až hodina půlnoční.

Staročeský jarmark v prostoru před MKD

15.00 PÍSNIČKY VOSKOVCE, WERICHA A JEŽKA
DĚLAJÍ SI ŠOUFKY Z DNEŠKA
Hudebně zábavný program s písničkami V+W+J, účinkují Jan Vízner a Drahomíra Vlachová.

16.30 CIRKUS BERNINI
Potulný cirkus dorazí i do vašeho města, aby předvedl své vystoupení. Než k němu dojde, chtějí účinkující po principálovi výplaty za poslední čtvrtrok. Do všeho se zamotá ukradená slepice a vesničan, který si pro svou slepici přišel. Jak to s cirkusovými umělci nakonec dopadne, uvidíte v tomto příběhu z období 30. let minulého století.

17.00 PLECHA A NEPLECHA JDE DO SVĚTA
Hlídači pohádek Plecha a Neplecha vás v tomto hudebním komponovaném pořadu provedou různými světadíly, poodhalí kulturu a historii některých národů. Přiblíží přírodní krásy naší planety. Pořad je určen malým i větším dětem. Účinkuje agentura Petra Kubce.

18.30 FOLKLORNÍ A BRETONSKÉ LIDOVÉ TANCE
Dravé i melancholické gavotte ze střední Bretaně. Svita Bourée a Pastourelle. Tance, o kterých bretonci říkají, že tohle je pravý akrobatický rock´n´roll. Uvidíte dva samostatné vstupy se čtyřmi tanečníky. Účinkuje agentura Pranýř.

19.00 SWINGOVÁ HUDBA
Swingová hudba 20. - 40. let minulého století. Klavír, bicí, trumpeta a saxofon a někdy i banjo.

20.15 MAFIE II.
Příběh z období velké hospodářské krize. Ve městě se koná boxerský zápas, který mafie podplatila. Boxer odmítne zápas prohrát a je mafií zavražděn. Tomu všemu je však svědkem mladý fotograf… Taneční vystoupení skupiny Pranýř.

20.30 BLUES, SWING, SOUL, BOOGIE
Pětičlenná hudební skupina – zpěv, klavír, foukací harmonika, bicí, kytara a kontrabas


Sobota 19. září 2009

Hlavní scéna • náměstí Karla IV: Průvodcem dne je opět dvojice našich netradičních moderátorů.

9.00 ZAHÁJENÍ DRUHÉHO DNE VINOBRANÍ
Zvony mělnického chrámu sv. Petra a Pavla se slavnostním otevíráním stánků zahájí druhý den slavnosti Vinobraní 2009.

9.30 JAROŠOVCI A JAROŠÁČEK
Tradiční vystoupení folklórních souborů, které působí na Mělnicku již 60 let. Tedy, přesněji řečeno Jarošovci již tak dlouho, Jarošáček jako mladší bráška o nějaký ten rok méně.

11.00 CHVILKA S DECHOVKOU
Půlhodinka pro starší a pokročilé se známými melodiemi.

12.00 MONIKA AGREBI
Její začátky jsou spojeny s popovou kapelou DIAMANT. O rok později s rockovou kapelou ADAPTACE. V roce 2003 vydává v Německu maxi-singl ARMIN & AICHA.V roce 2005 dokončuje projekt pod názvem MY2BABY, v roce 2008 dokončuje se slovenskou skupinou Metalinda rockové album. Vystoupí se svojí českou kapelou.

13.30 SEVEN
Vznik kapely Seven z tehdejší formace muzikantů s názvem MONO se datuje rokem 1993. V současné době hraje ve složení Tomáš Kargl - zpěv, klávesy, Filip Šubr - zpěv, kytara, Petr Varga - kytara, zpěv, Roman Doubek - baskytara, zpěv, Jarda Hoření – bicí, Richard Hybler – zpěv.

15.00 KATKA KNECHTOVÁ
Katka Knechtová donedávna platila za hlavní tvář a hlas slovenské skupiny Peha. Jenže v polovině roku 2008 se jedna z nejpopulárnějších slovenských skupin rozpadla a zpěvačka se rozhodla nastoupit na sólovou dráhu. První krokem bylo debutové sólové album Zodiak.

16.30 EAST PARK
Vznik skupiny 2000. V současné sestavě hraje Eastpark od roku 2002. Sestavu kapely tvoří zakládající členové Pavel Bohatý (klávesy, kytary, zpěv) a Tomáš Filka (kytary), kteří k sobě přizvali Lukáše Krále (bicí nástroje) a Jiřího Peřinu (basová kytara). Kapela má na svém kontě debutové CD New Beginning (2006).

18.00 SMOKIE REVIVAL
Co více napsat. Legendární hvězdu sedmdesátých let napodobuje skupina ze severu Čech tak věrně, že těžko uvěřit, že se jedná o revival.

19.00 PRŮVOD KARLA IV.
Tentokráte se vydá od MKD Mělník z ulice Nad Šafranicí, dále ulicí Krombholcovou, zabočí hned do ulice U Sadů a poté projde celou ulicí
28. října až na náměstí Karla IV.

19.30 TURNAJ NA POČEST JEHO VÝSOSTI CÍSAŘE KARLA IV.
Tentokráte se vydáme do historie spolu se skupinou Historica – družstvo šermířů, dobových řemeslníků a umělců. Spolu se svými přáteli předvedou turnaj na počest příjezdu Karla IV.

20.15 PA-LI-TCHI
Velmi neobvyklá ohňová show, využívající netradiční efekty. Ohnivé koule zanechávající ve vzduchu gejzíry žhavých jisker nenechají určitě nikoho chladným!

20.45 OHŇOSTROJ
Poslední roky, stejně jako i letos zajišťuje velkolepý ohňostroj organizace FLASH Barrandov Speciální efekty z Prahy.

21.00 ALPHAVILLE
Německá skupina ze západního Berlína, která vznikla v roce 1982. Zakládající členové Marian Gold, Bernhard Lloyd a Frank Mertens původně experimentovali s jevištním projevem, od roku 1984 se přiklonili k bezproblémovému popu. Od klávesového zvuku se na desce Prostitute posunují do rockovější polohy. Před poněkud „dancefloorovým“ albem Salvation opustil skupinu Ricky Echolette. Původně se jmenovali Forever Young, což je zároveň název jednoho z největších hitů kapely. Dále je proslavily písně „Big In Japan“ a „Sounds Like a Melody“. V České republice koncertovali naposledy 19. prosince 2008 v brněnské Hale Rondo. Zároveň také prozradili, že pracují na novém albu Catching Rays On Giant, které vyjde v roce 2009.

23.00 TWO WINGS
Po rozpadu dnes již legendární skupiny Tichá dohoda se delší dobu lídr skupiny nemohl najít, ale nyní je asi právě tato formace tím nejlepším co mohl sestavit. Koncert navíc doprovodí svým projevem zpěvačka Blanka Šrůmová, která byla základem TD. V programu nebudou chybět ani největší hitovky skupiny TD.

FPB
Je vlastně laický překlad složený do zkratek FOURTH PRICE BAND (ČTVRTÁ CENOVÁ SKUPINA). Když si několik teplických muzikantů v roce 1980 řeklo, že si založí punkrockovou kapelu netušili, že to bude na tak dlouho. Během první poloviny osmdesátých let se stala FPB legendou veškerého nezávislého hudebního hnutí.

SPÍNACÍ ŠPENDLÍK
Má-li po FPB ještě vystoupit nějaká hudební skupina, tak jedině podobně hrající, ale o jednu generaci mladší skupina z Mostu, která už několik let hledá svoji tvář a snad ji v posledních měsících našla.

02.30 KONEC DRUHÉHO DNE VINOBRANÍ


Folk a Country scénave Fibichově ulici - Průvodcem dne je moderátor Ota Turek ze skupiny Modrotisk.

10.00 TRATIVOD
Od country až po bluegrass s mělnickou skupinou.

11.20 ĎÁBLOVI SOUSTRUŽNÍCI
Pohodový bigbeat pro radost.

12.40 BLUEGROUND
Moderní americká country s vazbami na tradiční směry.

14.00 MONOGRAM
Tradiční vystoupení přední české bluegrassové skupiny.

15.20 ELVIS PRESLEY REVIVAL
Návrat do doby krále rock´n´rollu.

16.40 JIŘÍ SCHMITZER
Vystoupení známého českého herce a písničkáře.

18.00 VLADIMÍR MIŠÍK & ETC
Koncert nejvýraznější osobnosti českého bigbeatu.

20.00 COUNTRY BÁL
Country je to, co se nám líbí. Tradiční sobotní country bál s libereckou skupinou NETŘESK, který potrvá až do 01.00 hodin


Historická scéna v parku u MKD

10.00 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY

10.30 MUSICA CANORA – Vystoupení skupiny dobové hudby.

11.00 NA KUPECKÉ STEZCE - Šermířská podívaná.

12.00 PEŠÁN – Vystoupení loutkového divadla.

12.30 AMBROSIA – Vystoupení skupiny dobového tance.

13.00 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY

13.30 VÍTKOVCI – Vystoupení skupiny historického šermu.

14.00 PEŠÁN – Vystoupení loutkového divadla.

14.30 AMBROSIA – Vystoupení skupiny dobového tance.

15.00 MUSICA CANORA – Vystoupení skupiny dobové hudby.

15.30 NA KUPECKÉ STEZCE – Šermířská podívaná.

16.30 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY

17.00 MUSICA CANORA – Vystoupení skupiny dobové hudby.

17.30 PEŠÁN – Vystoupení loutkového divadla.


Staročeský jarmark v prostoru před MKD

Program na staročeském jarmarku pro vás připravil MKD Mělník

10.00 PRAŽSKÁ FRAJERKA
Kabaret plný staropražských písniček a povídání o tom, jak se tenkrát v Praze žilo. Hraje a zpívá pražská frajerka Jitka Dolejšová a Luboš Harvila.

10.15 TRIO HARDEN
Vystoupení tanečního tria tanečnic, které předvedou krojovaný tanec „Čerešničky čerešně“.

10.30 RUDDY A JEHO KRÁSNÁ MICHAELLA
Ekvilibristické a iluzionistické vystoupení Ruddyho a Michaelly, kteří předvedou opravdové umění. Na konci tohoto vystoupení vás překvapí i břišní tanečnice.

11.00 POVÍDÁNÍ O SLUNÍČKU
Lehká klauniáda pro děti i dospělé o tom, jak sluníčko náhodou spadne na zem. Sluníčko prožije mnoho příjemných i nemilých situací, setká se s jezevčíkem Ferdou, zajícem Ušákem, koníčkem z dětského kolotoče, květinou Jiřinou a s jedním hodným pánem. Nakonec vše dobře dopadne. Hraje společnost Matěje Kopeckého.

12.00 PRAŽSKÁ FRAJERKA
Pokračování kabaretu se staropražskými písněmi.

12.15 TRIO HARDEN BRAZIL
Tři profesionální tanečnice zatančí na téma hudby Glenna Millera.

12.30 PRAŽSKÁ FRAJERKA
Jitka Dolejšová s muzikanty zahrají a zazpívají předposlední kolo staropražských kabaretních písniček.

13.00 TRIO HARDEN BRAZIL
Pokračování tanců na Millerovu hudbu.

13.30 FAKÍR BEN GHAN
Dramatické vystoupení fakíra Zahrádky, mistra světa v polykání mečů, lehání na hřebové lůžko, polykání žiletek, ohňová šou, kouzelnická vystoupení a překvapení v podobě živého hada, který tančí na hudbu.

14.30 PRAŽSKÁ FRAJERKA
Poslední díl písní z kabaretů staré Prahy. Účinkuje Jitka Dolejšová a Luboš Harvila.

14.45 TRIO HARDEN
Tanečnice předvedou kankánové tance.

15.00 NÁPAD MYŠKY TEREZKY aneb O ZLÉ KOZE
Příběh o přátelství lesních zvířátek a jejich poklidném životě, který se změní příchodem zlé kozy Rozalindy. Ta léčkou vyláká zajíce Jakuba z chaloupky a jeho kamarádi veverka Tonička, žabák Matyáš a myška Terezka se snaží Jakubovi pomoci. Příběh dopadne jako vždy dobře a koza Rozalinda dostane za vyučenou. Hraje společnost Matěje Kopeckého.

16.00 VYSTOUPENÍ TŘÍ VELIKÁNŮ
Mělník navštíví sám Elvis Presley, Louis Armstrong a Ella Fitzgeraldová. Loutkové a hudební vystoupení s nezapomenutelnými hlasy.

17.00 KDYŽ V BÁRU HOUSTL DÝM
Písně pražských barů a šantánů hraje Regius Band Jitky Dolejšové.

17.30 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA
Ukázka módy pro dámy, paní i slečny z 20. let minulého století.

17.45 KDYŽ V BÁRU HOUSTL DÝM
Zajímavé pokračování písní pražských šantánů.

18.15 MÓDNÍ PŘEHLÍDKA
Druhý díl módní přehlídky z 20. let minulého století.

19.00 JAK SE ŽILO LIBUŠI
Úsměvná trilogie divadla Pardálové o tom, jak to Libuše neměla vůbec jednoduché.

21.00 PIGALLE
Procházka evergreenovými melodiemi. Zazní šansony i tklivé melodie.
Hraje Regius Band Jitky Dolejšové.


Neděle 20. září 2009 Hlavní scéna na náměstí Karla IV. Průvodcem dne je opět naše malé moderátorské překvapení.

9.30 MĚLNIČANKA A JOSEF ZÍMA
Dechová hudba řízená Františkem Šťastným st. hraje oblíbené české a moravské skladby s hudebníky a zpěváky z Mělníka i blízkého okolí. Vystoupí spolu s legendou dechovkové hudby u nás – Josefem Zímou. Více snad představovat netřeba.

11.00 ČANKIŠOU
Sedmičlenná kapela Čankišou pronikla do povědomí posluchačů doma i v zahraničí díky svým koncertům nabitým energií a divokými rytmy. Ty se pod vedením hlasem i postavou impozantního zpěváka Karla Heřmana po pár minutách mění v divoký taneční rej.

12.30 XAVIER BAUMAXA
Xavier Baumaxa - buránek regionálního charakteru, své písně skládá v kuchyni, v autě a na záchodě, který je však propojen s koupelnou, takže je to sporné. Příležitostně spolupracuje s E. Pilarovou, V. Zahradníkem, natáčí s TOČRem doposud nezveřejněnou Libíčkovu poezii. Zkrátka nás čeká tradičně netradiční vystoupení.

14.00 WALDA GANG
Když na pódium vtrhne v současné době nejslavnější dvojník legendy Waldemara Matušky zpěvák Vladimír Nerušil (63) s kapelou Walda Gang, je jasné, že o zábavu bude postaráno. Proslýchá se, že vidět jejich koncert naživo je nejenom „hustej mazec", ale hlavně nezapomenutelný zážitek. Unikát. Tahle punkrocková revivalová kapela, která se prezentuje nejenom rockově upravenými písněmi Waldemara Matušky, si jen tak vtrhla na českou scénu a nikoho už nenechala lhostejným.

15.30 VĚRA ŠPINAROVÁ
Věra Špinarová je jednou z nejlepších a nejvýraznějších osobností českého popu a rocku. Kromě mnoha ocenění v podobě zlatých a platinových desek patří mezi prvních pět nejprodávanějších českých interpretek za posledních deset let. Patří ke stálicím naší rockové i populární hudby a pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech se stala jednou z nejoblíbenějších zpěvaček.

17.00 DESMOD
1996 - vznik skupiny Desmod se dostává do semifinále soutěže Marlboro Rock In.
1997 - vzniká jejich první demo.
1998 - jejich profil se objevuje v relaci XXL na STV, vychází jim oficiální singl Jano H.K / BMG Triola.
1999 - na podzim tohoto roku vzniká třetí demo, které je možné nazvat generálkou před jejich prvním albem.
Dalších 10 let prudký vzestup skupiny nejdříve na Slovensku a dnes v celé Evropě.
V roce 2009 vystoupení na TV HBO, skupin za posledních 10 let ušla cestu kterou jí můžou závidět všechny profesionální soubory po celém světě.

18.00 KONEC TŘETÍHO DNE VINOBRANÍ


Folk a Country scénave Fibichově ulici. Průvodcem dne je moderátor Ota Turek ze skupiny Modrotisk.

10.00 MINARET
Progresivní bluegrass v podání kapely ze Slaného.

11.30 BEZEFŠEHO
Multifolková kapela hrající na rozhraní folku, swingu, jazzu a rocku.

13.00 BEŇA & PTASZEK
Vystoupení česko-slovenského bluesového dua.

COP
Koncert populární bluegrassové skupiny z Plzně v čele s Míšou Leichtem.


Historická scéna v parku u MKD

10.00 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY

10.30 AMBROSIA – Vystoupení skupiny dobového tance.

11.00 MUSICA CANORA - Vystoupení skupiny dobové hudby.

11.30 VODNICKÁ POHÁDKA – Vystoupení skupiny historického šermu Rego.

12.00 SVÁŤOVO LOUTKOVÉ DIVADLO

12.30 AMBROSIA – Vystoupení skupiny dobového tance.

13.00 ARMATUS – Vystoupení skupiny historicko-scénického šermu.

13.30 ŽONGLÉRSKÉ VYSTOUPENÍ KEJKLÍŘE PŮPY

14.00 MUSICA CANORA – Vystoupení skupiny dobové hudby.

14.30 NA KUPECKÉ STEZCE - Šermířská podívaná.

15.30 SVÁŤOVO LOUTKOVÉ DIVADLO


Staročeský jarmarkv prostoru před MKD

10.00 ŠVEJK C. K. ŠRAML
Staropražské šlágry slavných kabaretů a šantánů. Švejk v Rusku.
Vystoupí Larisa Vasilisa a Kalinka.

10.30 PĚTATŘICÁTNÍCI
Kvérgrify, pořadové cvičení se zbraní, seznámení s výstrojí a výzbrojí
C. a K. armády.

11.00 DVA POTULNÍ RYTÍŘI A TRAKAŘ
Pouliční divadlo zahraje absurdní pohádky z celého světa. Představení a poučení pro celou rodinu. Účinkuje společnost Antonína Novotného.

12.00 ŠVEJK C. K. ŠRAML
Písničkové pokračování procházky po C. a K. Rakousku-Uhersku za účasti regimentu „Pětatřicátníků“.

13.00 KYMA - AKROPOLIS
Amatérská taneční skupina Kyma vznikla již dávno, jen o tom nikdo nevěděl. Český překlad názvu skupiny je vlna, což plně vystihuje jak povahu tanečníků, tak i temperament řeckých tanců. Tanečnice si letos připravily program s ukázkami tanců z Makedonie, Epiru, Thrakie a Kréty. Hudební doprovod zajišťuje skupina Akropolis, jejíž vznik se datuje k roku 1974.

14.00 KOCOURKOV
Klaunerie o městě, kde dělají vše naopak. Nyní má dokonce přijet na návštěvu knížepán Hašašíra. Představení pro malé i velké.

15.00 PATROLA • ŠLAPETO
Česká skupina, která hraje lidovou dechovou hudbu. Kapela je známá již z osmdesátých let hrála v původním složení a názvu do roku 2007. Současný název Patrola - Šlapeto tvoří zakládající členové Radan Dolejš a Ota Litomiský, ale také „malý“ šlapeťák Robert Papoušek.

16.30 MÝM NÁRODŮM • MOBILIZACE CÍSAŘE PÁNA
Fanfára do šturmu. Rekrutská scéna – Pětatřicátníci – vojenské doplnění
35. Regimentu. Scénka podle Švejka.

16.50 ČESKÉ VZPÍRÁNÍ • ŠVEJKOVO PIVOKLÁNÍ
Rekruti bojují – kdo je lepčejší. Vítěz v soutěži získá „Švejkovu cenu“ a může se vyfotografovat s Josefem Švejkem.

17.00 ŠVEJK C. K. ŠRAML
Závěrečné putování po C. a K. Rakousku-Uhersku a nejslavnější šlágry.

17.50 ŠVEJK C. K. ŠRAML
Slavnostní nástup Pětatřicátníků. Představení celého Švejkova maršbataliónu, vojenská přehlídka, fanfáry, čestná salva, aplausy a božské uctívání.

Historická a umělecká řemeslav ulici před MKD

Po všechny tři dny vinobraní se představí šperkářka, batikářka, svíčkař, řezbář, výšivkářka, perníkářka, květinářka, kloboučník, kožešinář, malířka kamenů, tkalci, prodejci medoviny, dřevěných hraček, proutěných výrobků, ručního papíru, malovaného skla a hedvábí, keramiky, výrobků z přírodního korku a historická taverna a pekárna.


Pořadatel: Město Mělník a Masarykův kulturní dům Mělník

Programové zajištění:

Hlavní scéna: Masarykův kulturní dům Mělník
(včetně textů v tištěném programu)

Country scéna: Sdružení pracující s dětmi a mládeží Mělník
(včetně textů v tištěném programu)

Historická scéna: Historica – družstvo šermířů, dobových řemeslníků a umělců Neratovice
(včetně textů v tištěném programu)

Historická a umělecká řemesla:
Masarykův kulturní dům Mělník
(včetně textů v tištěném programu)

Staročeský jarmark:
Masarykův kulturní dům Mělník
(včetně textů v tištěném programu)

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA:

Policie České republiky 158
Městská policie 156
Hasiči 150
Záchranná služba 155, 315 625 540
Lékařská pohotovost 315 623 191
Městský úřad 315 635 111
Turistické a info. středisko 315 627 503
Technické služby – dispečink 315 622 008

VSTUPNÉ:
Děti do 6 let, občané nad 70 let a držitelé ZTP zdarma
Děti do 12 let vstupné na 3 dny 50,- Kč
Dospělí a děti od 12 let vstupné na 3 dny 200,- Kč

Vratná vstupenka časově omezená na 1 hod. 200,- Kč
(Je určena pro neodkladný vstup do města. Záloha 200,- Kč bude vrácena, pokud se účastník vrátí zpět do 1 hodiny od vstupu do placené zóny).