Od 20 hodin uvidí program složený z převzatých rockových a gospelových písní upravených pro kapelu a sbor, doplněný původním tancem a divadlem.

“To bude mít tentokrát podtitul „výroční“. O čem bude? Jen se nechte překvapit,“ tajemně prozradila Eliška Venglařová, která v mělnickém Ten Singu (TS) působí jako vedoucí. „Písničky budou třeba od Chinaski, Tatabojs, Alanis Morissette, U2, Krausberry a dalších.“

Koncerty Ten Singu vždy něčím překvapily. Ať už originalitou ztvárnění některých témat v dramatu, vtipností dialogů, živými tanečními kreacemi nebo schopností improvizovat za všech okolností. „Vždyť jde o amatérský soubor, ve kterém všechno od rozepsání hlasů pro sbor až po produkci koncertů připravují sami mladí ve věku většinou od 13 do 19 let. Takže improvizace byla, myslím, jedna z hlavních vlastností, jíž se naši členové vždy vyznačovali,“ s úsměvem vzpomíná Ondřej Tichota, jeden ze zakládajících členů TS Mělník. Stejně jako všichni jeho kamarádi z „první party“ už tuto aktivitu křesťanského sdružení YMCA opustil.

“Samotná zkratka z anglického teenagers' singing v názvu skupiny, tedy zpívání náctiletých, hovoří jasně. Ten Sing tvoří mladí, kteří oplývají energií a nápady a kteří chtějí tvořit, poznávat a posouvat hranice svých schopností, zkrátka osobnostně růst. Jak jdou léta, přicházejí stále noví, a ti starší po odchodu pokračují ve svých vlastních kapelách, pěveckých sborech a divadelních souborech,“ vysvětluje Tichota a doplňuje, že většina z nejstarších členů stále kontakt s českým Ten Singem udržuje a pomáhá svým nástupcům především při větších akcích. A jedna ze zakládajících členek Klára Dvořáková-Chlápková například stále vede Ten Sing ve Vrchlabí, kde žije.

V mělnické skupině se již vystřídalo, dá se říci, několik generací tensingářů, a ti procestovali Evropu - koncertovali na výstavě EXPO 2000 v Hannoveru, několikrát v Norsku, Německu a na Slovensku. Diváci v Mělníku tedy v neděli uvidí tu nejnovější partu, která má stále energie na rozdávání a bude chtít jistě pobavit a potěšit. Vstupné je jako již tradičně dobrovolné.

“A kdo z mladých se chce přidat, může přijít kdykoli na zkoušku. Scházíme se o školní rok každou sobotu ve 14 hodin na evangelické faře, tedy v areálu žlutého evangelického kostela v Krombholcově ulici,“ zve závěrem Eliška Venglařová.