Autokino promítne sci-fi  

Ředhošť – V areálu tradičních farmářských trhů v Ředhošti bude autokino tento pátek promítat akční sci-fi film z roku 2014 natočený podle japonské novely All You Need is Kill Hirošiho Sakuzaraky Na hraně zítřka. Začátek je plánován přibližně na 19.30 hodin, ale organizátoři upozorňují, aby návštěvníci dorazili s předstihem, snímek se totiž začne promítat hned po setmění. 

Hasiče čeká další soutěž Do vršku

Kralupy – Sbor dobrovolných hasičů v Minicích chystá už sedmý ročník netradiční soutěže Do vršku. Ta startuje v sobotu od 10 hodin u Domu požárníků v Minicích. Soutěžit se bude v ženské i mužské kategorii. Všechna pravidla jsou zveřejněna na webových stránkách města. Přihlášky přijímá telefonicky i e-mailem přímo sbor dobrovolných hasičů. 

Trampové opráší kytary

Cítov – Pravidelné posezení kamarádů při trampských, folkových a country písničkách je na programu tuto sobotu od 19 hodin v cítovské restauraci U Ládi. Na akci s názvem Zaprášené kytary se představí Mošňáci, Beřko band nebo Vojta Kiďák Tomáško a další kapely. 

Hostem je Ivanka Devátá

Region – Hostem oblíbeného pořadu Humoriáda ve vysílání Českého rozhlasu Region bude dnes po šestnácté hodině herečka a spisovatelka Ivanka Devátá. Celou hodinu mohou posluchači rozhodovat o tom, kdo je bude bavit. Spolu s moderátorem pořadu Patrikem Rozehnalem jim Ivanka Devátá nabídne vždy dvě scénky. Ta, která od posluchačů získá více hlasů, se pak objeví ve vysílání. Těšit se mohou i na zajímavé historky spojené s aktéry jednotlivých scének. Humoriádu je lze naladit na frekvenci 100,7 FM. 

Děti baví strašidla

Mělník – Mělnický Masarykův kulturní dům představí tuto neděli muzikálovou pohádku Ať žijí strašidla. Jeviště divadelního sálu se změní v podivný dům, kterému všichni říkají strašidelný zámek. Jak to bylo se strašidly, ukáže pohádka v režii a dramaturgii Dany Bartůňkové. Začátek představení je v patnáct hodin.

Olympic hraje na výstavišti

Lysá nad Labem – V rámci Olympic Tour 2017 zahraje známá kapela s Petrem Jandou na lyském výstavišti v sobotu 14. října od 19 do 20.30 hodin. Koncert se uskuteční v hale C, posluchači tam budou mít přístup hodinu před začátkem jižním vchodem od nádraží. Místa k sezení jsou už vyprodána, ostatní vstupenky je možné pořídit v síti TicketStream nebo v Městské knihovně Lysá nad Labem. Organizátoři upozorňují, že účastníci koncertu musí počítat s bezpečnostní kontrolou.