Autokino uvede Brada Pitta

Ředhošť – V areálu tradičních trhů v Ředhošti promítá zdejší autokino film Podivuhodný případ Benjamina Buttona v pátek přibližně od 19.45 hodin. Provozovatelé ovšem upozorňují, aby návštěvníci dorazili včas, protože se začíná promítat hned, jakmile se setmí. Americké drama představí v hlavní roli hollywoodské hvězdy jako je Brad Pitt nebo Cate Blanchett.

Festival ptactva pokračuje

Veltrusy – Festival ptactva se uskuteční i ve Veltrusích. Sraz je v neděli 1. října v 8.40 hodin před železniční stanicí Nelahozeves. Trasa ornitologické vycházky povede po modré turistické značce přes Vltavu do Veltruského zámeckého parku. Na programu je pozorování a určování ptactva, v případě příznivého počasí je připravena ukázka odchytu a kroužkování ptáků. S sebou dalekohled, oblečení do terénu, svačinu a dobrou náladu. Pořadatel akce je Regionální muzeum Mělník ve spolupráci s Českou společností ornitologickou.

Závod psí stopou projde Kokořínem

Kokořín – Psí stopou krajem černého lovce aneb Štěktrek 2017 startuje v Autokempu Kokořín. Pochod se psy dogtrekingového typu začíná ve čtvrtek 5. října v 17 hodin prezentací a veterinární prohlídkou. V pátek 6. října ráno v 6 hodin se uskuteční start prvního závodního týmu a závod pokračuje v sobotu 7. října opět v časných ranních hodinách. Příslušnou trasu a kategorii si volí každý závodní tým sám s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu a kondici psovoda i psa. Veškeré propozice závodu i s podmínkami účasti jsou k dispozici na webových stránkách města Mšena.

U Komendy se bude běhat

Kralupy – Běh u Komendy startuje v pátek 22. září v 15.30 hodin z chodníčku za nemocnicí. Akci, kterou pořádá Základní škola Komenského ve spolupráci s KČT Kralupy, je součástí běžecké tour KČT Kralupy nad Vltavou. Trasa je dlouhá 500 metrů a cíl je opět chodníček za nemocnicí. Všichni účastníci si odnesou drobnou odměnu, účastnický list a dobrý pocit z běhu.

Kulturní dům ukáže slůně

Mělník – Slůně Babů a spravedlivé dělení je hraná pohádka, určená pro děti z mateřských škol a žáky první a druhé třídy základní školy.

V podání divadla Pod čepicí začíná zítra v 10 hodin. Představení, které je ale určeno i pro širokou veřejnost, se bude hrát ve zdejším kulturním domě přímo v tanečním sále. Divadelní hra je adaptací stejnojmenné knihy autorky Lenky Míkovcové. Divadelní soubor si klade za cíl humornou interaktivní formou předávat a vzbuzovat v dětech zájem o okolní svět.

Výstavy doplní dožínky

Lysá nad Labem – Národní výstava zemědělství, zahradnictví a potravinářství Zemědělec – podzim 2017 se koná na lyském výstavišti od 5. do 8. října. Ve stejném termínu se uskuteční také výstava hospodářských zvířat a chovatelských potřeb s názvem Náš chov 2017. Návštěvníkům bude představena ucelená kolekce ovcí a koz, beranů, masného skotu a další drobná hospodářská zvířata. Pro milovníky jídla bude připraven Gastrofestival a v sobotu 7. října se uskuteční tradiční Středočeské dožínky.

Rozhlas chystá dnešní kvíz

Region – Posluchači, kteří rádi poznávají zajímavá místa, by si neměli nechat ujít každý všední den po třinácté hodině populárně-naučný kvíz Česko – země neznámá ve vysílání Českého rozhlasu Region. Dnes je známými i méně známými místy naší země provede moderátor Pavel Kudrna. Chybět nebudou ani soutěžní otázky spojené s každým navštíveným místem. Česko – země neznámá dnes po třinácté hodině na frekvenci 100,7 FM.