U svatého Víta se chystá koncert  

Kostelec nad Labem - První letošní neděli 7. ledna se v místním kostele sv. Víta uskuteční slavnostní koncert. Od 18 hodin zde vystoupí vokální skupina mladých zpěváků KrisKrosKvintet, která má za sebou řadu úspěchů na hudebních soutěžích. Na poli duchovní hudby Cantis veris Praga 2009 například sdružení obdrželo první cenu. Od svého vzniku před deseti lety účinkoval KrisKrosKvintet na více než 400 vystoupeních u nás i v Evropě. Spolu s ním zahraje Zámecké saxofonové kvarteto, jež pod vedením Josefa Žemličky nabízí klasický i moderní repertoár. Zazní tak nejenom skladby J. S. Bacha či W. A. Mozarta, ale i slavné písně G. Gershwina a J. Ježka.

V mělnickém klubu opět zazní kultivované blues  

Mělník - I v novém roce se opět rozjíždí další program ve zdejším klubu Stará Mydlárna. Prvními letošními hosty budou muzikanti, kteří se do Mělníka rádi vracejí. Kromě Mydlárny pravidelně vystupují i se svým mladým synkem na letních hudebních setkáních v mělnickém podloubí Blues před Dírou. Není to nikdo jiný, než Petra Börnerová Duo. Jedná se o společný projekt české zpěvačky Petry Börnerové a jejího manžela slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého. Oba vystupují v klubech, kavárnách i různých festivalech po celé republice. Repertoár je postavený na převzatých i vlastních folk - bluesových písničkách zpívaných za doprovodu Petřina akordeonu a Tomášovy kytary. A tak tento pátek 5. ledna od 21 hodin se mělnickým klubem rozezní skvělá muzika, která jistě přispěje k zpříjemnění zimního večera.

Farní charita nadělovala dárky z krabice od bot  

Mělnicko – Díky projektu „Vánoční krabice od bot“, do něhož se posedmé zapojili rodiče se svými dětmi z Rodinného centra Havránek Veltrusy, se nadělovalo dětem z azylových domů Farní charity v Kralupech nad Vltavou a v Roudnici nad Labem. V RC Havránek se tentokrát podařilo shromáždit 300 dárků, které poté poslali na místo určení. Jak prozradila Marcela Lysáčková, zástupkyně ředitelky roudnické Farní charity, udělaly radost dětem ze zdejšího azylového domu pro ženy a matky s dětmi v Domově sv. Josefa a dětem z rodin, se kterými pracuje v terénu. „Letos to bylo již počtvrté, co jsme tak pro naše děti získali krásné vánoční dárky. Tentokrát jsme do projektu zařadili nejenom děti z azylového domu a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, ale také děti, které navštěvují naše nízkoprahové zařízení pro děti a mládež – NZDM Bota.“ Dárků se letos sešlo tolik, že stačily potěšit i děti azylového domu Diakonie v Litoměřicích a Naděje v Roudnici nad Labem. „Organizátorky z Havránku vylepšily know-how, a tak jsme jim již v říjnu mohli předat seznam dětských přání. Ty se dostaly na sociální sítě, z nichž si mohli dárci vybrat konkrétní dítě a splnit mu přání šité přímo na míru,“ upřesňuje Lysáčková.

Na první letošní projížďku v okolí města Kralupy nad Vltavou a zčásti po silnicích mělnického regionu vyjela i letos hodinu po novoročním poledni skupina tamních amatérských cyklistů.
Kralupský novoroční peloton ujel čtyřicet kilometrů

Do galerie za čerstvými novoročenkami  

Odolena Voda - Vždy na začátku roku se ve zdejší Minigalerii Pavla Novotného koná zajímavá výstava. Sběratel Milan Baptista zde prezentuje přírůstky své sbírky. A není to sbírka ledajaká, skládá se z fotografických novoročenek. Ať jsou to motivy v podobě krajin, zátiší, figurální či žertovné. Tradičně na Silvestra se uskutečnila vernisáž. Novoročenky si však bude možno prohlédnout až do konce ledna. 

Známý kreslíř se představuje  

Veltrusy - Výstavu oblíbeného kresleného humoru tohoto výtvarníka si je možné prohlédnout ve Výstavní síni Ladislava Čepeláka na veltruském městském úřadě. A to až do pátku 19. ledna. Kralupský karikaturista Pavel Rychtařík je členem České unie karikaturistů, má za sebou celou řadu výstav, publikuje v různých časopisech, a jak sám přiznává, nejraději má humor beze slov. Cesty k námětům jsou podle něho různé, pokaždé jsou ale odrazem všedního života, jemuž nastavuje ono pomyslné zrcadlo.

Setkání nad šálkem dobré kávy  

Hostín - Káva patří již neodmyslitelně k našemu životu. Vždyť kavárny vždy byly místem setkávání a mnohdy i inspirací mnohých umělců. A tak i zde se obecní sál promění alespoň na jedno odpoledne v kavárnu. A to tuto sobotu 6. ledna od čtrnácti hodin. Kromě degustace tohoto nápoje se bude povídat o kávě a dojde také na ukázky stylů pražení s odborným výkladem pana Alexandra Atanasova.

Vzpomínka na oběti totality  

Mělník- Tak, jako každý rok i letos se na jeho počátku uskuteční vzpomínkové setkání členů Konfederace politických vězňů spojené s položením květin k památníku obětí komunismu ve dvoraně Masarykova kulturního domu v Mělníku. Pietní akt se koná u při příležitosti 68.výročí popravy mělnického občana Josefa Hořejšího a dalších pěti členů tzv.lounské skupiny, která proběhla 7. ledna 1950. Setkání se bude konat v Masarykově kulturním domě v pátek 5. ledna ve 14 hodin.

Neratovické náměstí republiky vypadalo po Silvestrovské noci jako ve válečném stavu.
Silvestrovská bilance: shořelé popelnice, poraněné oko a nepořádek v ulicích