Sportovec roku se vrací

Mělnicko - Populární anketa Nejúspěšnější sportovec roku slaví kulaté narozeniny. Ve spolupráci Deníku, České unie sportu, krajů a měst pod pořadatelskou taktovkou agentury Sport action s.r.o. se letos koná už podvacáté. Mělničtí sportovci budou vyznamenání v neratovickém společenském domě v pondělí 26. února od 18 hodin. Smyslem celé ankety je poukázat na úsilí sportovců, kteří se nedostávají na obrazovky ani na titulní strany celostátních novin, a přesto svému sportu dávají stejně jako ti, kteří jsou známí. Moderátorem sportovního galavečera bude jako v minulých letech Radek Šilhan.

Pegas se chystá do Mělníka

Mělník - Literární klub Pegas, který slaví třicet let od svého založení, svolává své členy do mělnického domu kultury. V úterý 13. února tam proběhne pravidelné setkání, na němž zazní zbrusu nové verše některých básnířek a básníků. Tentokrát ho ozvláštní vyprávění o kulturních památkách Magdaleny Pokorné, které bude navíc doplněno promítáním. Začíná se od sedmnácti hodin. 

Nemo se vydá na dno moře

Mělník - Křížem krážem oceánem je název interaktivního pořadu Divadélka Ondřej, který se odehraje v pátek 9. února od 10 hodin v hudebním sále mělnického Masarykova kulturního domu. Diváci se budou moci ve společnosti kapitána Nema a jeho posádky podívat na mořské dno v bájné ponorce Nautilus a být svědky zápasu s nebezpečným pirátem Černovousem. 

Ke koštu hraje cimbálovka

Újezdec - Kulturní komise Obecního úřadu Újezdec pořádá dvanáctý ročník akce Újezdecký košt slivovice. Ochutnávat se bude v kulturním domě v sobotu 3. února od čtrnácti hodin. K tanci a poslechu tam zahraje cimbálová muzika Prameň.

Přednáška patří předkům

Neratovice - Choroby našich předků je název přednášky, kterou pořádá neratovická městská knihovna v pondělí 5. února od osmnácti hodin. Přednáškou bude provázet antropolog Václav Kuželka z Národního muzea. Následující pondělí 12. února pak čeká zájemce od sedmnácti hodin večer s vizážistkou věnovaný stylu a oblékání. Místo na tuto akci je nutné si rezervovat předem. 

Turisté závodí v uzlování

Kralupy - Turistická základna Klubu českých turistů bude v neděli 4. února hostit účastníky 22. ročníku Uzlařské regaty. Tu pro ně společně připravily Klub Českých turistů a Turistický oddíl mládeže Vltavský paprsek. Soutěžící se budou muset vypořádat s uvázáním několika uzlů. Chybět mezi nimi nebude například obligátní zkracovačka, dračí smyčka a řada dalších. Pořadatelé slibují zajímavé doprovodné soutěže. Na řadu přijdou i předškoláci, kteří musí při tomto klání zvládnout svůj první uzel. Začátek je v devět hodin.

Kurz učí tiffany techniku

Kralupy - Centrum volného času Kralupy pořádá v sobotu 3. února řemeslnou dílnu tiffany. Kurzu se mohou zúčastnit pokročilí i úplní začátečníci, kteří v něm získají znalosti o zpracování skla touto tradiční technikou. Začíná se ve třináct hodin. 

Martin Patřičný vystavuje

Mladá Boleslav - Umělec Martin Patřičný z Debrna u Kralup nad Vltavou vystavuje v Mladé Boleslavi už potřetí. Jeho aktuální výstavu dřevěných obrazů a objektů v Galerii pod do věží je možné navštívit až do 17. února. Expozice může podle pořadatelů změnit návštěvníkům život, protože jejich cesta lesem či do sadu už nikdy nebude jako dřív. Protože od dřeva vede přímá cesta ke stromům. 

Čtenáři si procvičí paměť

Velvary - Trénování paměti se těší oblibě nejen u seniorů. S kurzem přichází i velvarská městská knihovna, která pro zájemce z řad registrovaných čtenářů pořádá podobný trénink v úterý 13. února. Zúčastnit se ho však mohou i zájemci ze široké veřejnosti, kteří mají možnost se před jeho začátkem registrovat. Trénink povede lektorka Anna Kratochvílová. Začátek je v šestnáct hodin. 

Tanečníky čeká překvapení

Veltrusy - Sdružení rodičů a přátel Mateřské školy Veltrusy zve na svůj ples, který se uskuteční v sobotu 10. února od 20 hodin v restauraci Na Závisti. O dobrou zábavu tam bude postaráno. K tanci i poslechu bude hrát skupina Jebuto. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení roztleskávaček, noční překvapení a půlnoční losování o ceny.