Šiklová vzpomene na chartu  

Mšeno – Socioložka a signatářka Jiřina Šiklová chystá vzpomínkový večer na téma Charta po čtyřiceti letech a její odkaz v sobotu od 19 hodin na zdejším koupališti. Návštěvnicí uslyší básně Ivana Martina Jirouse a úryvky z textu Charty 77. Celý program bude doplněn o recitaci dobových komunistických autorů v podání zdejších divadelníků. Zazní i písně hudebních skupin The Plastic people of the Universe a The Velvet Underground, které zahraje skupina Human Face. Celou akci moderuje evangelický farář Michal Šimek.

Na zahradě bude country  

Veltrusy – Country rockový festival, který nese název Libušení je v plánu na tuto sobotu od 19 hodin v zahradě zdejší restaurace U Libuše. Vystoupí tu například americká country beatová skupina Eddie Edwards Trio, hradecké dívčí poprockové trio Kadve, které je návštěvníkům známé už z minulého Libušení a místní bigbítová legenda z Nelahozevsi, The Muttley Band s Lukášem Fuchsem alias Horstem Maštěnkou za bicími.

Děti čeká Bezva den  

Jeviněves – Bezva den nejen pro děti pořádají tuto sobotu od 10 hodin na zdejším fotbalovém hřišti. Pro nejmenší budou připraveny soutěže a atrakce, které si ale budou moci vyzkoušet i jejich rodiče nebo dokonce prarodiče. Děti se tak mohou rozloučit s prázdninami před nástupem do školy.

Kino uvede akční komedii  

Kralupy – Americkou akční komedii s názvem Zabiják & bodyguard uvede místní kino v kulturním domě už v pátek od 17 hodin. V hlavních rolích diváci uvidí hollywoodské hvězdy jako Ryana Reynoldse, Samuela L. Jacksona, Gary Oldmana nebo Salmu Hayek. Podruhé kino uvede stejný snímek až v sobotu 9. září od 17 hodin.