Startuje country hitparáda  

Region – Milovníci folku, country a příbuzných žánrů si přijdou na své v novém pořadu Folkparáda. Vysílat ho bude každou neděli po dvacáté hodině Český rozhlas Region. Hitparádu dvanácti písniček ze všech míst naší země budou střídavě moderovat Petr Vacek, Petr Bende, Denisa Marková a Petr Kocman. Hlasovat se bude prostřednictvím sms zpráv a nejúspěšnější písničky se pak stanou součástí vysílání. Folkparádu je možné slyšet poprvé už tuto neděli ve vysílání Českého rozhlasu Region na frekvenci 100,7 FM. 

Jak se Honza naučil čarovat  

Kralupy – Pohádkový muzikál dětem odpoví na otázku Jak se Honza naučil čarovat. Divadelní představení v podání Divadla Pohádka Praha čeká na děti ve čtvrtek 5. října od 16.30 hodin v Kulturním domě Vltava. V inscenaci nechybí opravdová kouzla, rozmazlená princezna, výpravná malovaná scéna a vše umocňuje luminiscenční prostředí, vtipné dialogy a řada písniček.

Skoba vystavuje v archivu  

Mělník – Výstavu abstraktních obrazů Václava Sádovského, člena výtvarné skupiny SKOBA otevře ve čtvrtek 5. října v 17 hodin vernisáž ve Státním okresním archivu Mělník. Obrazy jsou vyjádřením přirozené radosti z krásy, která je všude kolem a neprávem je opomíjena v chvatu každodenních starostí. 

Burza startuje v tělocvičně  

Tišice – Tišické Klubko zve do tělocvičny Základní školy Tišice v sobotu 7. října na Burzu dětského oblečení. V době od 9 do 12 hodin bude možné zakoupit nejen dětské oblečení, ale i obutí, sportovní potřeby či hračky. Věci k prodeji se budou přijímat v pátek 6. října od 16 do 19 hodin a výdej neprodaných věcí bude probíhat v sobotu od 13 do 14 hodin. Nevyzvednuté věci budou věnovány Charitě.

Sokolovna bude taneční sál  

Libiš – Umělecká agentura KAZ Nový Bor pořádá v pátek 6. října od 17 hodin první díl zábavně hudebního pořadu pro seniory Tancuj se mnou. Tančit se bude v sále Sokolovny. Hrát bude Adamis, skupina známá z pořadu Šlágr TV.

Týden oslav začíná v neděli  

Mělník – Týden oslav k výročí 120 let postavení evangelického kostela na Mělníku začíná v neděli 8. října, kdy je mimo jiné na 18 hodin připraven koncert pěveckého smíšeného sboru Intermezzo. Oslavy pokračují v pondělí 9. října v 18 hodin Večerem o historii kostela a zahájením výstavy dobových fotografií. Výstava potrvá celý týden. Ve středu 10. října se uskuteční od 18 hodin Večer poezie – Básníci za mřížemi. Pátek 13. října bude od 16 hodin patřit dětem. Hra Stavíme kostel přiblíží minulost a otevře výhled do budoucnosti. Oslavy končí nedělí 15. října slavnostní bohoslužbou v 9 hodin.