Přilehlá loučka se stane pódiem pro divadelní představení, hudební produkci a malé tržiště. Vše se ponese v duchu Malého prince, který je tématem letošního ročníku. Během těchto dvou dnů mohou návštěvníci hlasovat o nejkrásnější růži na soutěžní výstavě. Okolí oranžerie se na celý víkend promění ve voňavé tržiště, kde budou připraveny i malé růžové dílny pro děti.

Lidé uvidí výsledky workshopu

Neratovice – Živé náměstí se otevře ve čtvrtek 29. června od deseti hodin na místním náměstí Republiky. Návštěvníci tam uvidí výsledky studentského workshopu Neratovice na vlastní kůži. Doprovodný program nabídne například vystoupení žáků základní umělecké školy, dětskou dílnu s názvem Není město jako město, přednášky Žijme veřejný prostor a vystoupení mnoha hudebních kapel.

Centrem seniorů zní klavír

Mělník – Centrum seniorů pořádá ve čtvrtek 29. června od 14 hodin Klavírní hodinku s Miroslavem Krausem a jeho hosty. Návštěvníci se mohou těšit na klavírní vystoupení mělnického pianisty a hostů Jitky Kučerové Jirků a Vlastimila Jirkala.

Zámek chystá cykloprohlídky

Veltrusy – Cykloprohlídky na místním zámku začínají už tuto sobotu. Návštěvníci budou mít opět možnost zažít komentovanou prohlídkou na kole v zámeckém parku a objevovat romantická zákoutí s drobnými pavilony, rozmanité mosty přes Mlýnský potok či divočinu lučního lesa. Přírodně krajinářský park ve Veltrusích se rozkládá na říčním ostrově o rozloze téměř tři sta hektarů. Trasa prohlídky je dlouhá devět kilometrů. K zapůjčení je na zámku patnáct kol a jeden speciální dvoumístný vozík za kolo pro děti. Kola je nutné si předem rezervovat.