Všichni zájemci tam mohou nabídnout své použité, ale zachovalé oděvy a obuv nejen pro děti, ale i pro dospělé. Vybrané věci ale mohou nosit případní prodejci až týden před konáním samotné akce, tedy nejdříve od pondělí 19. června přímo do Želvího doupěte v mělnické Ostruhové ulici nedaleko náměstí Míru.

Prázdniny otevře komedie

Hostín – Podvečer nejen pro školáky uvítá prázdniny už v pátek 30. června od 17.30 hodin v místním klubu U Davida. Na programu jsou především soutěže, jahodové hody. V 18.30 hodin potom návštěvníci shlédnou nesmrtelnou českou komedii Jak dostat tatínka do polepšovny.

Akademie uzavře školní rok

Mělník – Mělnické kulturní centrum nabízí v úterý 27. června od 17 hodin v divadelním sále školní akademii. Účinkovat budou žáci Základní školy Jaroslava Seiferta a předvedou pěvecká, hudební a taneční vystoupení a vtipné scénky. Na akademii je zvaná široká veřejnost.

U skalní věže promluví faráři

Mšeno – Bohoslužby ve skalách se chystají už na 1. července od 15 hodin naproti skalní věži na Vyhlídkách v blízkosti Romanova. Tématem letošních setkání bude 500. výročí světové reformace Martina Luthera.

Při bohoslužbách promluví Michael Führer farář evangelického luterského sboru a místní evangelický farář Michal Šimek.

Táborníky pohlídá Lvíček

Všetaty – Rodinné centrum Všetaty – Přívory pořádá od pondělí 3. července do pátku 7. července vždy od 8 do 18 hodin dětský příměstský tábor Lvíček. Tábor je vhodný pro děti ve věku od šesti do deseti let a místo tu mohou najít dvě desítky dětí. Děti se pod vedením zkušených lektorů zaměří především na českou přírodu a historii. Začátek je každé ráno v místním rodinném centru.

Tanečníkům hraje Plus

Kojetice – Na Svatovítské pouti, která se koná tuto sobotu od 14 hodin na místním hřišti, se představí také Pan Kravata. Bude tam kouzlit a modelovat z balonků. Připraveno je také vystoupení dětí z místní školy a školky. Na pouti čeká návštěvníky ještě lukostřelba, malování triček, malování na obličeje a hádání z karet. Večerní taneční zábava začne v 19.30 hodin. K tanci i poslechu tam zahraje návštěvníkům hudební skupina Plus.