Pacienti nemocnice, pro které je festival primárně určen, i návštěvníci z řad veřejnosti se podle manažera multicentra Davida Vačilji mohou těšit na divadelní představení i koncerty známých zpěváků.

Multižánrový kulturní a vzdělávací festival Beřkovický podzim 2017 je pravidelně pořádán Psychiatrickou nemocnicí Horní Beřkovice v rámci celorepublikového týdne duševního zdraví. „Hlavním cílem projektu je realizace festivalu, který oslovuje nejen pacienty a zaměstnance tohoto akreditovaného zdravotnického zařízení, ale také školy a odbornou i laickou veřejnost z přilehlých regionů,“ vysvětluje Vačilja. 

„V úterý k nám zavítá se svým koncertem Olga Lounová a ve čtvrtek se představí nová francouzská divadelní komedie z prostředí plastické chirurgie Doktor v nesnázích," vypočítává David Vačilja, který vedle oblíbené zpěvačky a divadelního souboru pozval do Beřkovic například i legendární kapelu Fešáci.

Na pódiu multicentra, které před lety vzniklo přestavbou bývalého kostela, se v rámci festivalu představí Atmo music & Pokáč nebo Petr Novák Forever. 

Ani jeden z interpretů přitom v Horních Beřkovicích ještě nevystupoval, mimo Fešáků, kteří se v Horních Beřkovicích představili už asi před dvěma lety. „Je docela těžké najít interpreta, kterého jsme tu ještě neměli, navíc takového, který má srdce na pravém místě a dokáže nám přizpůsobit cenu. Bez toho bychom si známé muzikanty dovolit nemohli," poznamenal David Vačilja, podle něhož často cenu za vystoupení interpreti sníží na třetinu běžné taxy.

Všechny večerní koncerty i divadlo začínají v 19.30 hodin. Nejsou přitom tím jediným, co se v rámci Beřkovického podzimu v multicentru odehraje.

„Protože je festival určen především pro naše pacienty, tradičně pro ně připravujeme řadu dalších aktivit. Například je čeká každý den český film, které máme zapůjčené z Národního filmového archivu. Dále pak pacienti absolvují dramaterapii, zeměpisnou přednášku o západních státech USA, prožitkovou taneční terapii, koncert dětí pěveckého souboru Lužáček z Lužce nad Vltavou nebo výstava šperků," uvedl David Vačilja.

Na večerní koncerty a divadlo Beřkovického podzimu je nezbytná včasná rezervace. Zájemci mohou volat přímo Davidu Vačiljovi na telefonní číslo 731 655 577 nebo poslat email na multicentrum@pnhberkovice.cz.

BEŘKOVICKÝ PODZIM 2017
Úterý 3. 10. od 19.30 hodin – Olga Lounová (Vstupné 200,-Kč)
Čtvrtek 5. 10. od 19.30 hodin – Doktor v nesnázích (Vstupné 250,-Kč)
Pondělí 9. 10. od 19.30 hodin – Fešáci (Vstupné 250,-Kč)
Středa 11. 10. od 19.30 hodin – Atmo music & Pokáč (Vstupné 200,-Kč)
Pátek 13. 10. od 19.30 hodin – Petr Novák Forever (Vstupné 100,-Kč)
Na všechna představení je nutná rezervace předem. Rezervace na telefonním čísle 731 655 577 nebo na multicentrum@pnhberkovice.cz