Blíží se konec roku, a tak mě zajímá, jaký byl pro Mekuc a vás osobně?

Myslím, že to byl úspěšný, ale zároveň náročný rok. V roce 2017 jsme si spolu s našimi návštěvníky připomněli, že je to už pět let, co byla obecně prospěšná společnost Mělnické kulturní centrum založena. Těší nás, že se zvětšuje okruh příznivců Mekuc, což je patrné z návštěvnosti i z milých ohlasů. V letošním roce se podařilo zrealizovat dlouho plánovanou rekonstrukci divadelního sálu Masarykova kulturního domu. Práce probíhaly od června do října. Bylo to pro nás velmi náročné, protože jsme zároveň zajišťovali program Mělnického kulturního léta i zářijovou kulturní nabídku. Vše se ale podařilo skloubit a Masarykův kulturní dům má od října v divadelním sále nové podlahy v hledišti i na jevišti, nové sedačky a klimatizaci. Ta je nově instalována též v kavárně a v hudebním sále. V průběhu čtyř měsíců byly také restaurovány všechny původní dveře v MKD. Nyní vypadají stejně jako v roce 1936, kdy byl kulturní dům postaven.Rád bych se zastavil u nedávno skončeného vinobraní. Jak hodnotíte letošní doprovodný program. Jaká je zpětná vazba od návštěvníků?

V programu letošního vinobraní oceňuji novou podobu historického průvodu alegorických vozů, kterou inicioval hlavní manažer místostarosta Mělníka Petr Volf. Návštěvníci tuto novinku většinou uvítali. Za velký úspěch považuji účinkování Ivana Krále, ohlas měl také program filmových melodií v podání symfonického orchestru Varhana Orchestroviče Bauera nebo závěrečné vystoupení kapely Tata Bojs. Mekuc zajišťoval pro návštěvníky řemeslný jarmark a také program a produkci na dobové a dětské scéně. Osobně jsem měla radost, že se nám podařilo propojit Lichožrouty, hlavní téma letošní dětské scény, s výstavou Galiny Miklínové v galerii Ve Věži. Galina Miklínová je autorkou výtvarné podoby již zmíněných pohádkových postaviček a na dětské scéně osobně vedla výtvarný workshop.

Mekuc pod vaším vedením výrazně změnil dramaturgii, publikum si má z čeho vybírat. Prozradíte, co pro něj chystáte nového v nadcházejícím roce?

Část programové nabídky Mekuc pro rok 2018 zveřejňujeme už nyní v našich tipech na vánoční dárky. Příznivci kultury mohou od listopadu vybírat zajímavé pořady roku 2018 a obdarovat tak své blízké kulturním zážitkem. V nabídce je aktuálně rovněž naše divadelní předplatné 4 z 5 pro období únor – červen 2018. Kromě inscenací zařazených do předplatného upozorňuji na hostování nezávislého divadelního souboru Vosto5, který se na Mělníku představí koncem ledna s autorskou inscenací Proton. Za pozornost stojí také vystoupení akrobatické skupiny Losers Cirque Company, která vystoupí v dubnu s představením Walls and handbags. Z hudební nabídky zmíním koncert skupiny Poutníci v únoru nebo dubnové vystoupení Pavla Šporcla v doprovodu Gipsy Way Ensemble. Na prosinec 2018 je už nyní předjednán vánoční koncert s Evou Urbanovou. Kromě zmíněných koncertů se posluchači mohou těšit na pravidelné swingové večery a samozřejmě na koncerty v rámci Mělnického kulturního léta, jehož program intenzivně připravujeme. V naší programové nabídce nebudou v roce 2018 chybět filmy a scénická čtení z cyklu Listování, ani pohádky pro děti. Z výstavního programu bych ráda zmínila připravované výstavy renomovaných zkušených ilustrátorů Lucie Lomové a Borise Jirků, jejichž výstavy chystáme do galerie Ve Věži. Bohatá nabídka je připravena i pro ty, kteří si oblíbili tvoření ve výtvarných dílnách městské knihovny. Všem zájemcům o kulturní pořady doporučuji sledovat naše webové stránky www.mekuc.cz anebo naše programové letáky, které jsou vždy k dispozici v Masarykově kulturním domě a Turistickém informačním centru. Na všechny návštěvníky se moc těšíme.