V mokrém létu jsou letní kina skoro prázdná. Ani tak ale nechtějí jejich provozovatelé promítání rušit. Diváci, které i v deštivých večerech láká sledování filmů pod širým nebem, sedí pod deštníky nebo v pláštěnkách.

V polovině srpna se průměrná návštěvnost letního kina neratovického společenského domu pohybuje mezi deseti až patnácti diváky na každé promítání.
„Návštěvnost je velice malá, lidé sedí pod pláštěnkami nebo s deštníky. S dětmi nechodí už vůbec, bojí se, aby nezmokly,“ uvedl Milan Poříz, vedoucí letního kina v Neratovicích.

Letošní sezona je podle některých provozovatelů letních kin nejhorší za posledních pár let. Většinou nepamatují, že by byla tak malá návštěvnost a tak velké ztráty. „Na film zavítá více diváků pouze tehdy, kdy se promítá některý z letošních taháků, ke kterým patří Harry Potter a Relikvie smrti a české filmy Lidice nebo V peřině, kde si zahrála i Lucie Bílá,“ poznamenal Poříz.

Letní kina prý už moc lidí nezajímají, zřejmě si raději pouštějí filmy doma.

Na Mělnicku jsou v současné době tři letní kina. V neratovickém letním kině mohou diváci ve čtvrtek 25. srpna sledovat americkou komedii Ženy sobě
Na stejný den návštěvníkům veltruské letní kino přichystalo českou animovanou komedii Na vlásku.

Poslední prázdninový den bude v tišickém letním kině patřit filmu Harry Potter a Relikvie smrti.