Anketa, do níž byla předem vybrána širší nabídka, skončila. Diváci zvolili pro letní kino, ve které se opět změní plocha skrytá za hradebním parkánem v Jungmannových sadech, čtyři filmy. Promítat se bude v úterních večerech po setmění, pokaždé ale v jiném čase. Pro úterý 23. července padla volba na loni natočený český film Tancuj Matyldo, tragikomický příběh s Karlem Rodenem a Reginou Rázlovou v hlavních rolích. Začínat se bude ve 21.45 hodin.

| Video: Youtube

Úterní večer 30. července od 21.30 hodin bude patřit české komedii s dramatickým nádechem podle románové předlohy Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Ve druhé polovině prázdnin bude kino poprvé promítat v úterý 6. srpna od 21.00 hodin, kdy bude na programu americko-britský životopisný film Oppenheimer, který měl premiéru loni. Příběh o jaderném fyzikovi, přezdívaném otec atomové bomby, získal sedm Oscarů.

| Video: Youtube

Poslední snímek mělnického letního kina potěší v úterý 13. srpna především děti. Pod širým nebem zhlédnou americko-japonský animák Super Mario Bros. ve filmu, rovněž loňskou novinku. Do světa počítačových her, plného legrace a dobrodružství, se vydají ve 20.45 hodin.

| Video: Youtube

Jak to bude se vstupným na promítání letního kina v rámci Mělnického kulturního léta? Záleží na divácích, bude totiž dobrovolné.