Jedinou výjimkou jsou kostelečí Sox in the box, jejichž kytarista Mirek Beran je zároveň jedním z organizátorů akce. „Festival pořádáme spolu s Ivanem Friedem, ředitelem Společenského domu Neratovice, a Tondou Komrskou z restaurace Na koupališti," připomněl Mirek Beran.  „Odtud také vznikl název," vysvětlil, proč se akce, která nepřímo navazuje na dřívější hudební festival Žízeň a koná se v areálu letního koupaliště, jmenuje právě Letní společná koupel.

Oproti loňskému roku, kdy do Neratovic dorazily poměrně známé kapely v čele s Lety mimo, se organizátoři letos vydali jinou cestou. Rozhodli se festival pojmout jako ryze neratovickou záležitost pro místní a pozvali proto hudebníky, kteří pocházejí právě z Neratovic. „Letos to bude čistě v režii neratovických muzikantů. Jenom my jediní jsme odjinud," uvedl kytarista Sox in the box.

Na pódium tak vedle kosteleckých rockerů vystoupají NNZ, Zoo2 – U2 revival, Pedro Zakatschku a jako zvlášní hosté Sox in the box také zpěváci Petr a  Táňa Poláčkovi.

Sobotní show na hlavní scéně pak zakončí skupina Wolfgang Lederer, která podle jednoho z jejích členů Zbyňka Moravce vystupuje veřejně spíše sporadicky. „Hrajeme více méně pouze při opravdu zajímavých příležitostech," připomněl basák kapely, která zařadila do svého vystoupení netradiční promítání videoklipů.

Festival Letní společná koupel odstartuje na neratovickém koupališti v sedmnáct hodin. Vstupenky jsou k zakoupení už nyní v pokladně Společenského domu za sníženou cenu sto dvacet korun. Na místě budou muset návštěvníci z peněženky vytáhnout ještě o třicet korun víc.

KDO VYSTOUPÍ A ZAHRAJE

Petr Poláček
Letos třicetiletý zpěvák Petr Poláček je dobře známý široké veřejnosti. Účastnil se totiž prvního ročníku talentové soutěže Česko hledá SuperStar, ve které se probojoval až do nejlepší finálové devítky. Po soutěži se z něj stal muzikálový herec, zahrál si například ve Třech mušketýrech nebo v Dětech ráje. Před čtyřmi lety pak pomáhal obnovit kapelu Bad Name, se kterou vystupuje dodnes. Je vyznavačem rockové muziky, má přezdívku „český Bon Jovi".

Táňa Poláčková
Vystudovaná zootechnička zpívá už od dětství. Tvrdí o sobě, že je reinkarnací samotné Janis Joplin a ve svém životě se snaží o nápravu její pošramocené karmy. Vystupuje s kapelou Janis Joplin Revival a občas také s hudebním seskupením Maňana, které hraje rockové a popové hity od šedesátých let minulého století až do současnosti.

Zoo2 - U2 revival
Vznik kapely se datuje na jaro roku 2012. V současné době vystupují ve složení Jenda Sviták (zpěv), Silvestr Svoboda (kytara, klávesy, zpěv), Šimon Hrábek (kytara, klávesy), Matouš Hrábek (bicí) a Milan Bušek (baskytara). Do kapely patří ještě zvukař Jakub Lejsek a bubeník Petr Hubaty, který aktuálně studuje v Kanadě. Dohromady je dala hlavně společná vášeň k hudbě irských U2, jejichž skladby hrají.

Pedro Zakatchku
Frontmanem a zakladatelem kapely je Petr Ledvina. Spolu s ním vystupují ještě  kytarista Robin Ondřich, bubeník Tomáš Bárta a Adam Jareš. Sami sebe charakterizují jako hudební seskupení, které hraje žánry techno pop, electro clash a disco punk. „Naše muzika zní, jako kdybyste donutili Beatles, Sex Pistols a Chemical Brothers, aby šli společně do studia a udělali nahrávku," nechal se před časem slyšet Petr Ledvina. Většina jejich textů je v angličtině, muzikanti se totiž netají svým velkým přáním prosadit se v zahraničí.

NNZ (Nelízej namrzlý zábradlí)
Kapela vznikla v roce 1994 na neratovickém Gymnáziu Františka Palackého. Je složená ze studentů a profesorů školy, i proto se její personální obsazení často mění. Aktuálně v kapele hrají a vystupují kytaristé Jirka Daněk a Aleš Jinoch, baskytarista Martin Rejšek, bubeník Jan Sviták, saxofonista Eda Šmíd a zpěvačky Jitka Krejčová a Světlana Váchová. Většinu času hrají rockovou muziku.

Wolfgang Lederer
Skupina vznikla na konci první poloviny devadesátých letech minulého století. V roce 1997 však svou činnost přerušila a na hudební scéně se znovu objevila až před čtyřmi lety. Z původní sestavy zbyli jen kytarista Bodie a baskytarista Zbyněk Moravec, kteří k sobě přibrali bubeníka Martina Dvořáka a kytaristu Padáka. Kapela prý produkuje podobnou hudbu jako slavní Pink Floyd, součástí jejich vystoupení je navíc i promítání videoklipů přímo na scéně.

Sox in the box
Rockoví Sox in the box jsou jedinými účinkujícími, kteří nepocházejí přímo z Neratovic. Jejich kytarista Mirek Beran je však jedním z organizátorů festivalu, a tak je jen logické, že na letním koupališti se svou kapelou vystoupí. Na hudební scéně se pětice mladých muzikantů pohybuje třetím rokem. Nedávno přišli o baskytaristu, kvůli čemuž se pozdrželo nahrávání první vlastní desky, která měla vzniknout už letos na jaře. Nyní se kapela sehrává s novým členem a připravuje se na studiové natáčení alba.

DJ´s a moderátoři
Hudební večer na koupališti bude po celou dobu moderovat dvojice známá jako MUDr. Konopný & Paul Schanda. Ti jsou spolu se Sox in the box jedinými účinkujícími, kteří vystupovali už loni na prvním ročníku festivalu. Po skončení hudební produkce se pak návštěvníci budou moci přesunou do hospody Koupák, kde budou až do tří hodin do rána vyhrávat DJové Revis, Kael a Major.