ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Letos je soutěž zaměřena na přírodu, na les a na stromy. Téma soutěže je možné nakreslit či napsat a týká se například toho, jaké příběhy mohou stromy vyprávět, zda se spolu všechny stromy přátelí, na jakých místech se stromům daří dobře, jak žijí ptáci v korunách stromů, k čemu může sloužit dřevo stromů apod. Příspěvky po uzavření knihovny není možné odevzdat osobně, ale lze je posílat na email detske@ mekuc.cz a do předmětu je nutné napsat soutěž Čtenda.

Městská knihovna již zveřejnila informaci o výhercích pátrací hry Stopy Rychlých šípů, která byla vyhlášena společně s výstavou Pocta Rychlým Šípům v galerii Ve Věži. Uzávěrka soutěže proběhla v neděli 22. března, ale knihovna i galerie byly v pátek 13. března uzavřeny pro veřejnost. Přesto se pátrací akce zúčastnilo sto pátračů, a nejen z řad čtenářů, ale i turistů a návštěvníků města Mělníka, kteří obdrželi odměnu v Turistickém informačních centru.

Ze správných odpovědí čtenářů knihovny byli vylosováni tři výherci, které jistě potěší kniha komiksů Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství a drobné dárky s motivem Rychlých šípů. Na výhru se mohou těšit čtenáři s čtenářskými legitimacemi číslo 10100, 10811 a 11186. Ceny budou předány osobně po otevření knihovny a výherci budou kontaktováni.

V knihovně se i v době nouzového stavu pilně pracuje a probíhají práce, které jsou běžně prováděny o letních prázdninách. Pracovnice knihovny opravují a přebalují knihy, vyřazují, zkrátka se věnují činnostem, kterými chtějí zlepšit služby, a především se těší na své malé i velké čtenáře. Na webových stránkách knihovny mekuc.cz/knihovna jsou připraveny v sekci Pro čtenáře odkazy na četbu online.