Hlavní část slavností začala po nedělním poledni na sokolském hřišti, kde na děti čekaly soutěže. Následovalo nezbytné povolení starosty k zábavě a už se řadil průvod. Za dvojicí jezdců na koních mašírovala desetičlenná Dvořáčkova dechovka a dále průvod s mnoha rozmanitými maskami.

V pochodovém rytmu průvod tradičně dorazil nejdříve k penzionům na Cukrovaru, kde diváci sledovali zdařilé improvizace členů dramatických kroužků místní umělecké školy a gymnázia. Pak došlo i na tanečky.

Ještě cestou sídlištěm Cukrovar se k masopustnímu průvodu přidávali další a další účastníci. Ti za doprovodu auta městských strážníků zamířili zpátky ke křižovatce Na Františku, kde zabočili na chodník kolem Zákolanského potoka k lávce přes řeku a dále až před kulturní dům Vltava, kde na schodech znovu vystoupili členové dramatických kroužků v masopustních maskách.

Před kulturním domem Vltava pak vypukl nefalšovaný masopustní rej, kterému stejně jako celému průvodu dominovaly mladé dámy na pěkně vysokých chůdách. Kdo měl chuť, dal si třeba staročeskou medovinu, trdelník nebo ovárek a jitrničku.

Během nedělního masopustu ukazovaly teploměry až 16 stupňů ve stínu. Bylo nádherné počasí, lidé se skvěle bavili a navíc mnozí z nich na masopustu potkali řadu známých, které už drahně dlouhou dobu neviděli.

MARTIN TLUSTÝ