Těmito slovy vítá Míša Plýša malé návštěvníky i jejich rodiče a prarodiče na komentované prohlídce výstavy plyšových medvědů v mělnickém muzeu.

Měkoučkého maňáska ovládá muzejní pedagožka Jitka Králová. Zájemce přitom provádí malým muzejním sálem a vypráví jim o historii vzniku prvních plyšových méďů nebo o tom, jak se majitelka převážné většiny vystavených medvídků Eva Šímová ke svým huňáčům vlastně dostala.

A aby se děti v záplavě informací neunudily k smrti, připravila pro ně Jitka Králová speciální tvořivou dílničku, ve které si malí návštěvníci vyrábějí vlastního medvídka. Sice je jen nalepený na kusu tvrdého papíru, zato je ale velice praktický.

„Vyrobíme si originální cedulku, kterou děti doma pověsí na kliku pokojíčku ve chvíli, kdy si budou chtít zdřímnout. Funguje to podobně jako cedulky s nápisem Nerušit, které vídáme v hotelích," vysvětluje pedagožka.

Šestice malých návštěvníků z různých koutů Česka, která se ve středu dopoledne schází v muzeu, však dlouho vypadá, že se nedostane ani přes první krok. Protáhnout  připravenými dírkami kousek provázku a uvázat na něm uzlík se totiž zdá být nepřekonatelným problémem.

"Netvařte se tak nešťastně, to dáte!" povzbuzuje Jitka Králová své svěřence, zatímco dvě maminky a babička přihlížejí, jak jejich potomci bojují s provázkem. „Na všem nebudou vždycky suché zipy," připomíná dětem a když vidí, jak zejména hoši zápolí s uzlíky, neodolá: „Chlapci, vy se nikdy neoženíte. Vždyť byste své nevěstě ani nerozvázali podvazek!" rozesměje  přítomné.

Nakonec se všem přece jen podaří provázek zavázat a na řadu přichází lepení jednotlivých kousků medvěda na čtvrtku. To už jde dětem mnohem lépe, a tak nezbývá než medvídky dozdobit korálky a odnést si je domů.

Někteří to mají kousek, jiní budou muset svou cedulku opatrovat několik hodin ve vlaku. „Jsme z Klatov, v mělnickém muzeu jsme byli už loni. A příští rok určitě přijedeme zase," hlásí jedna z maminek při odchodu.