Swingový večer Milli Janatková Trio byl pro diváky velkým zážitkem, který ocenili velkým potleskem a na závěr si zazpívali poslední píseň spolu se zpěvačkou.

Mělnická rodačka Milli Janatková je osobitá zpěvačka, skladatelka, výtvarnice a lektorka. V její tvorbě se prolínají různé žánry i umělecké obory. Za svoji tvorbu v hudební oblasti získala spoustu prestižních cen, mimo jiné v loňském a předloňském roce americkou cenu The Independent Music Awards.

Mělnický koncert otevřel zpěvaččin nový tvůrčí rok. „Koncert na Mělníku vnímám jako začátek mé nové fáze. Nyní pracuji na projektu Hluboko, což je soubor nejstarších českých hudebních památek v mých aranžích a k tomu bude i soubor výtvarný nejstarších českých dochovaných architektonických památek. Vlastně, jak jsem pracovala na projektu Mým kořenům, tak přes ty kořeny se dostávám k našim kulturním kořenům,“ prozrazuje své další plány, které však tímto zdaleka nekončí.

„Na jaře se chystám zase na zahraniční cestu, ale zatím nic bližšího neprozradím. Začala jsem spolupracovat s Lenkou Lichtenberg, česko kanadskou zpěvačkou, na podobných projektech k rodinným kořenům a tam podporujeme téma židovství, k židovským kořenům, takže se chystáme hrát i v různých koncentračních táborech, kde je samozřejmě možnost vystupovat, a v synagogách. Letos budu nahrávat svoje třetí album, které má stejný název jako projekt Hluboko a vyjde v říjnu. Jinak se chystám hodně odpočívat a navštěvovat svoji rodinu na Mělníku. Když mám hodně práce, tak pak mě nejvíc baví odpočinek,“ svěřuje se umělkyně Milli Janatková.

V loňském roce získala její píseň Buoh právě z připravovaného projektu Hluboko Cenu nezávislé hudby organizace The Independent Music Awards v New Yorku.